فارس/ فرماندار گچساران با اشاره به وضعیت حاد کرونایی این شهرستان گفت: اکنون شرایط گچساران یک شرایط قرمز و اضطراری است و همه محدودیت ها باید به صورت صفر تا 100 اعمال شود.

علیرضا اتابک، فرماندار گچساران اظهار کرد: قبل از ایام عید و تعطیلات نوروزی وضعیت کرونا در شهرستان گچساران قرمز شد.
وی با اشاره به همجواری شهرستان گچساران با استان خوزستان و وضعیت قرمز این استان گفت:برخی از شهرستان ها در استان خوزستان وضعیت قرمز داشتند اما متاسفانه هیچ گونه محدودیتی در این شهرستان ها اعمال نشد.
فرماندار گچساران ادامه داد: متاسفانه در استان خوزستان سفر محدود نشد و بسیاری از مشکلات به حوزه شهرستان گچساران وارد می‌شد.
اتابک با اشاره به اینکه شهرستان گچساران به دلیل قرار گرفتن در محور ترانزیتی و تردد در این محور بسیار زیاد است، عنوان کرد: وضعیت راه های ارتباطی که باید برای تردد باز می‌بود موجب شد تا شهرستان گچساران در یک شرایط حاد و خطرناکی قرار گرفت و امروز نتیجه آن این شده که شهرستان در شرایط نامطلوب کرونایی قرار گیرد.
وی ادامه داد: اکنون ظرفیت بیمارستان‌های شهرستان در زمینه بیماری کرونا تکمیل است.
فرماندار گچساران اذعان کرد: متاسفانه تعطیلات نوروزی، دورهمی های خانوادگی، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله اجتماعی و فرهنگ قومی موجب شد که وضعیت گچساران در زمینه بیماری کرونا حاد شود.
اتابک تصریح کرد: شیوع ویروس جهش یافته جدید است و قانونی جدیدی دارد و ساختارهای آن خیلی محکم و قانونمندی نیست و بخشی از کارها براساس ملاحظه کاری انجام می‌شود و اکنون شرایط یک شرایط قرمز و اضطراری است و همه آن محدودیت ها باید به صورت صفر تا 100 باید اعمال شود.
وی با بیان اینکه متاسفانه تضاد کاری بین دستگاه‌ها و سلیقه‌ای عمل کردن موجب آسیب شده است، اذعان کرد: تاکنون با اشخاصی که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌کردند برخورد و بسیاری از اصناف جریمه و پلمب و برخی هم به مراجع قضایی معرفی شدند.
فرماندار گچساران با اشاره به اینکه بی‌تفاوتی نسبت به دستورالعمل‌های کرونا شهرستان موجب شد تا وضعیت گچساران حاد شود، گفت: هماهنگی و تعامل دستگاه‌ها برای اجرای مصوبه‌های ستاد مقابله با کرونا در شهرستان باید وجود داشته باشد.
اتابک اذعان کرد: با توجه به تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان های گچساران بازار گچساران به طور کامل تعطیل خواهد شد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today