ایرنا/ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در جدیدترین رنگ‌بندی مناطق مختلف کشور ۶ شهرستان استان به لحاظ افزایش میزان بستری‌ها از وضعیت نارنجی به وضعیت قرمز تغییر رنگ داده است.

آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: شهرستان‌های سنندج، سقز، قروه، بانه، دیواندره، بیجار در وضعیت قرمز، کامیاران، دهگلان و مریوان در وضعیت نارنجی و تنها شهرستان سروآباد در وضعیت زرد به سر می‌برد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در تمامی مناطق استان، وضعیت ابتلا و بستری کرونا رو به افزایش است، افزود: دید و بازدیدهای نوروزی باعث شد تا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حداقل برسد و به همین دلیل آمار بیماری بیماران مبتلا به کرونا در استان افزایش یافته است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به جهش بیماران جدید مبتلا به کرونا در استان طی شبانه روز گذشته اضافه کرد: تنها در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین۳۹۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی و پنج نفر جان خود را از دست دادند که رکورد مرگ و میر روزانه در استان در سال جدید شکسته شد.
فلاحی به بستری شدن ۳۲۸ بیمار مشکوک به کرونا در کردستان اشاره کرد و افزود: این تعداد در روز اولین فروردین ۱۴۳ نفر بود که تقریبا سه برابر شده است.
وی تاکید کرد: بیشترین شمار مبتلایان با ۱۵۲ بیمار و بیشترین تعداد جانباختگان هم با ۴۵۰ نفر مربوط به سنندج است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online