ایسنا/ مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: وقوع گرد و غبار فرامنطقه‌ای از دیروز(سه شنبه) موضوعی است که منجر به آلایندگی هوای تبریز شده است.

داود قاسم زاده، مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: از بعد از ظهر امروز تا فردا(پنجشنبه) شاهد افزایش غبار محلی خواهیم بود که منجر می‌شود، شاخص کیفیت هوای تبریز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای تبریز امروز(هیجدهم فروردین ماه) در ساعت 11 قبل از ظهر برابر با 99 بوده و در آستانه ناسالم شدن است.
مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی ادامه داد: باتوجه به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر کاهش بیش از 40 درصدی بارش‌ها در فصل بهار امسال و از سویی نفوذ گرد غبار فرا منطقه‌ای از کشورهای غربی و جنوب غرب، در کنار مسائل خشکسالی حاکم بر منطقه باعث شده در شرایطی که سرعت باد افزایش می‌یابد گرد و غبار تولید شود.
قاسم زاده افزود: کاهش بارندگی، منجر به خشکسالی، خشک شدن تالاب‌ها، افزایش فرسایش خاک و غیره می‌شود که باید اقدامات لازم انجام گیرد.
وی تصریح کرد: افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت در خارج از منزل خودداری کنند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today