تسنيم/ مديرکل انتقال خون چهارمحال و بختياري گفت: در ايام نوروز سال جاري، اهداي خون مردم استان ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش يافت.

حسين‌هاشمي، مديرکل انتقال خون چهارمحال و بختياري اظهار داشت: نياز به ذخاير خوني منفي و مثبت در استان مختص به زمان خاص نيست و هر زمان نياز به  مشارکت مردم نسبت به اهداي خون وجود دارد.
وي افزود: طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته در ماه مبارک رمضان، پايگاه اهداي خون شهرکرد از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ داوطلب اهداي خون مي‌پذيرد، بعد از افطار نيز از ساعت ۸/۳۰ تا ۱۲ شب مردم مي‌توانند نسبت به اهداي خون به اين مراکز مراجعه کنند. 
مديرکل انتقال خون چهارمحال و بختياري با اشاره به زمان تردد مردم رد وضعيت قرمز استان در ماه مبارک رمضان، گفت: اين موضوع در حال پيگيري است و منتظر همکاري فرمانداري‌ها با سازمان انتقال خون هستيم که اگر براي اهداکننده مشمول جريمه تردد شد، اين مسئله حل شود.
هاشمي تصريح کرد: با توجه به شيوع مجدد ويروس کرونا و وضعيت قرمز استان در حال حاضر ذخاير خوني استان در شرايط خوبي است، مخصوصاً در ايام عيد همکاري و مشارکت مردم نسبت به اهداي‌خون افزايش يافت و اين موضوع باعث شد که ذخاير خوني استان مشکل نداشته باشد. 
وي گفت: امسال نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد اهداي خون بيشتري انجام شد و مراجعه‌کنندگان اهداي‌خون نسبت به سال گذشته ۳۹ درصد افزايش پيدا کرده‌اند.در ۱۳ روز ايام نوروز، از ۶۱۹ نفر مراجعه‌کننده، ۴۸۳ نفر اهداي خون انجام دادند.
مديرکل انتقال خون چهارمحال و بختياري با بيان اينکه در ايام نوروز، ۴۸ نفر براي اولين بار به مراکز اهداي‌خون مراجعه کردند، تاکيد کرد:  اين مسئله بسيار خوشايند و اميدوار کننده است، قطعاً اين افراد در ماه‌هاي آتي نيز مجدداً براي اهداي‌خون مراجعه مي‌کنند. مسئله مهم اين بود که از اين ۴۸ نفر اهدا کننده ۱۵ نفر آن‌ها خانم بودند.
هاشمي در ادامه عنوان داشت: ذخاير خوني ۵ روز، با مشارکتي که مردم داشتند تا به امروز حفظ شده است. در ايام نوروز نيز نياز خوني استان پوشش داده شد و هيچ‌گونه نيازي به استان‌هاي همجوار نبود. بي‌نيازي استان به ذخاير خوني مثبت و منفي به همت مردم استان بود و مشکلي هم پيش‌ نيامد.
زمينه ابتلا اهداکنندگان خون به بيمار کرونا به صفر رسيده است
 مديرکل انتقال خون استان در پايان با بيان اينکه در ايام ماه مبارک رمضان، مراکز اهداي‌خون استان پذيراي اهداکنندگان خون هستند، خاطرنشان کرد: نگراني اصلي بابت نزديک شدن به ماه مبارک رمضان و وضعيت قرمز استان است که اميد داريم، مردم همانند قبل در اهداي‌خون مشارکت داشته باشند تا با کاهش و کمبود ذخاير خوني در وضعيت موجود و ماه مبارک رمضان روبه‌رو نشويم.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday