اقتصاد آنلاين/ معاون کل وزارت بهداشت با تاکيد بر ممنوعيت فعاليت اصناف در شهرهاي قرمز گفت: مشاغل گروه دو به مدت دو هفته تعطيل هستند.

ايرج حريرچي معاون کل وزارت بهداشت درباره ممنوعيت فعاليت اصناف در مناطق قرمز کشور، اظهار کرد: متاسفانه و با کمال تاسف از امروز ۲۵۷ شهر کشور شامل تمام مراکز استان‌ها قرمز شدند و مجموع شهرهاي قرمز و نارنجي کشور به بيش از ۸۵ درصد رسيد و شهرهاي آبي ما فقط به تعداد ۱۱ شهر است که کمتر از چند دهم درصد شهرها است.
وي افزود: متاسفانه برخي از محدوديت‌هايي که بايد در شهرهاي قرمز و نارنجي اعمال شود، هنوز به طور مناسب خصوصا در اين دوره اعمال نشده است.
حريرچي با اشاره به برخي از اين محدوديت ها، گفت: به عنوان مثال مشاغل گروه دو در شهرهاي قرمز حتما بايد به مدت دو هفته از روز اعلام، تعطيل باشند. اين مشاغل شامل بوستان‌ها و مراکز تفريحي به طور کامل، پاساژهاي سرباز و سربسته، بازارهاي سرپوشيده، مراکز خريد و فروش بزرگ که اصطلاحا به آن‌ها مال مي‌گويند و بازارهاي موقت شامل بازارهاي روز و محلي.
وي تاکيد کرد: همچنين مراکز شماره گذاري اتومبيل، آرايشگاه‌هاي مردانه و زنانه، مراکز فروش لوازم آرايشي و بهداشتي، مراکز فروش فرش، موکت و لوازم خانگي و حوله و پرده و مبلمان و لوستر و درب و پنجره و تزيينات ساختمان، مراکز فروش کادويي، اسباب بازي، سرگرمي، لوازم‌التحرير، ظروف، کتاب، محصولات فرهنگي، مراکز فروش انواع پوشاک، کيف، کفش و..، آتليه‌هاي عکاسي، آژانس‌هاي مشاور املاک، مراکز تهيه، توزيع و طبخ مواد غذايي شامل رستوران، کافي شاپ و... بايد در شهرهاي قرمز کلا تعطيل باشند و پذيرش مشتري نبايد داشته باشند.
حريرچي ادامه داد: مراکز فروش ملزومات و تجهيزات بدنسازي و ورزشي، فروشندگان طلا و جواهر و...، فروش کالاهاي دست دوم و سمساري و آموزشگاه‌هاي رانندگي و... همه در شهرهاي قرمز بايد تعطيل باشند. اينها مشاغل گروه دو هستند که بايد در شهرهاي قرمز تعطيل باشند.
وي گفت: نظارت بر اين تعطيلي‌ها برعهده وزارت بهداشت است، دستگاه مسئول وزارت صمت است و اتحاديه‌ها و انجمن‌هاي صنفي مربوطه همکار اين موضوع هستند. از مردم خواهش مي‌کنم که هر جا که تخلفي اتفاق مي افتد، به وزارت صمت و دستگاه‌هاي نظارتي اطلاع رساني کنند.

آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran