ایسنا/ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به روند افزایشی شمار مبتلایان به کرونا در استان و بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، برگزاری مراسم‌های مختلف در تالارهای عروسی به مدت دو هفته ممنوع اعلام شد.

آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه در طی سه روز گذشته در قالب ۱۱ گشت مشترک ستادی از ۵۲ صنف و ۶ اداره بازدید شده است، اظهار کرد: کارشناسان محیطی از ۲ هزار و ۱۴۴ واحد صنفی مختلف در سنندج مورد بازدید و بازرسی قرار دادند.
وی با اشاره به رصد دقیق فعالیت‌های ادارات، مراکز و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمینه ارایه خدمت به مردم گفت: در همین راستا به یک اداره و ۳۷ واحد صنفی متخلف به جهت عدم رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی صادر شده تا سریعا نواقص موجود را مرتفع سازند.
فلاحی به پیگیری شکایات مردمی و اخطاریه‌های گذشته گریزی زد و ادامه داد: در مدت زمان یاد شده هشت مورد شکایات مردمی ثبت شده در سامانه ۱۹۰ و ۳۰ مورد اخطاریه‌های صادر شده گذشته مورد پیگیری تا حصول نتیجه قرار گرفت.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از نمونه گیری نان ۱۲ واحد خبازی در سطح شهر در راستای تایید سلامت نان از نظر عدم استفاده از جوش شیرین و میزان نمک مورد استفاده در نان در این مدت خبر داد.
وی با تأکید بر  این مهم که با هرگونه اهمال و سهل انگاری در زمینه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه در زمان اپیدمی کرونابرابر قانون رفتار خواهد شد، افزود: ۵ واحد صنفی مختلف که موازین بهداشتی را اجرا ننموده بودند با حکم قضائی پلمب شدند.
فلاحی به بازدید از ۷۶۹ صنف ارایه دهنده غذای آماده، رستوران و غذاخوری‌ها گریزی زد و گفت: هفت مورد مواد خام وآماده عرضه به جهت تایید سلامت موادغذایی شده توسط بازرسین این مرکز در طی این سه روز نمونه برداری شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به نمونه برداری ۳۵ مورد آب شرب شبکه آبرسانی و چاه‌های حفر شده، ۲۲۲ مورد کلر سنجی در نقاط مختلف شهر و روستاهای سنندج را از دیگر فعالیت‌های بازرسین بهداشت محیط این مرکز در راستای نظارت بر اقدامات کنترل بهبود کیفیت آب شرب این شهر اعلام کرد.
وی ضمن اشاره به بازدیدهای مکرر از تالارهای پذیرایی و عروسی توسط کارشناسان بهداشت محیط بیان کرد: با توجه به وضعیت موجود بیماری کرونا و افزایش شمار مبتلایان به این بیماری، بر اساس مصوبه ستادمقابله با کرونا در استان، تالارهای مذکور به مدت دو هفته تعطیل و برگزاری هرگونه مراسم در این اماکن ممنوع اعلام شد.
فلاحی یادآور شد: در همین راستا همکاران این مرکز ضمن پیگیری اخبار مربوطه در خصوص برگزاری جشن‌ها و مراسم‌ها از برگزاری ۶ مراسم در مکان‌های مختلف جلوگیری به عمل آورده و نسبت به ارائه آموزش‌ها و ارشادات لازم بهداشتی به متولیان این برنامه ها اقدام کردند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه نظارت بر برگزاری مسابقات کشتی فرنگی جوانان و نوجوانان کشور در محل سالن آزادی سنندج و محل اردوی ورزشکاران، پیگیری مشکلات بهداشتی و نواقص موجود در زمینه اجرای این مسابقات در چارچوب رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از دیگر فعالیت‌ و اقدامات اکیپ‌های نظارتی بهداشت محیط برشمرد.
وی تصریح کرد: در طی سه روز گذشته ۲۸۷ نفر از شهروندان سنندجی در مراکز ۱۶ ساعته تست کرونا مورد نمونه‌برداری قرار گرفتند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online