تسنيم/ معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکي لارستان گفت: در ۷۲ ساعت گذشته ۳۷۵ مورد مثبت کرونا در ۳ شهرستان جنوبي فارس شناسايي شده که لار با ۱۰۲ مورد بيشترين تعداد مبتلا را داشته است.

وحيد يگانه، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکي لارستان با بيان اينکه از امروز وضعيت لارستان و اوز از نارنجي به قرمز و وضع خنج از زرد به نارنجي تغيير پيدا کرده است، اظهار داشت: از آنجا که روز به روز به تعداد موارد مثبت ما اضافه مي‌شد پيش‌بيني مي‌کرديم که زودتر از اينها وضعيتمان قرمز شود.
وي عنوان کرد: براساس بررسي‌ها و نمونه‌گيري که از ابتداي سال جديد در هفته اول، دوم و در سه روز آخر انجام داديم به جايي رسيده بوديم که در سه روز آخر 50 درصد تست‌هاي ما نسبت به هفته اول و دوم اضافه شده و بالطبع موارد مثبتمان هم اضافه شده بود.
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکي لارستان با بيان اينکه در 72 ساعت گذشته 1335 تست کرونا انجام شده که از اين بين 375 مورد مثبت شناسايي شده است، افزود: از اين 375 تست مثبت لار با 102، جويم  با 42، اوز با 38، عمادشهر با 26 و خنج با 20 مورد مثبت شهرهايي هستند که بيشترين موارد مثبت را داشته‌اند.
وي با بيان اينکه در بازديدي که صبح از واحد واگير دانشکده علوم پزشکي لارستان انجام شد حجم مراجعه مردم به اين واحد براي انجام تست کرونا بسيار زياد است، عنوان کرد: امروز يک مورد فوتي کودک 12 ساله در لار داريم که بر اثر کرونا در بيمارستان شيراز فوت شده که کم سن و سال‌ترين فوتي ما در 7 ماه اخير است.
يگانه با اشاره به تکميل ظرفيت هر دو بخش مراقبت‌هاي ويژه کرونا در بيمارستان لار افزود: به دليل اينکه در آماده‌باش هستيم بالاي 30 تخت به ظرفيت بخش کرونا اضافه کرديم که اين بخش آماده پذيرش بيماران است.
وي با تاکيد بر اينکه قطعا در روزهاي آينده بر تعداد مبتلايان، بستري‌ها و فوتي‌ها‌ اضافه مي‌شود، اظهار اميدواري کرد که جنوب فارس با کم‌ترين آسيب‌ها و تلفات از پيک چهارم بيماري کرونا عبور کند.  
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکي لارستان عنوان کرد: با وجود اينکه به صورت مداوم بر عدم برگزاري مراسم عروسي، عزا، تجمعات، دورهمي‌‌ها تاکيد شد ولي با آمدن نوروز دورهمي‌ها افزايش يافت و در اين شرايط طبيعي بود که موارد مثبت بيماري افزايش يابد.
وي با اشاره به شيوع ويروس کروناي جهش يافته در منطقه و سرعت سرايت اين بيماري از مردم درخواست کرد که در صورت ارتباط با فرد مبتلا حتي با کوچک‌ترين علائم به پزشک خانواده مراجعه کنند و گفت: الان کرونايي که شيوع پيدا کرده به قطع و يقين کروناي انگليسي است که با توجه به شدت واگيري و درگيري زياد از ابتدا بيمار بايد در فاز درمان برود.
وي خاطرنشان کرد: تاکيد داريم که مردم در خانه بمانند، پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله اجتماعي رارعايت کنند تا بتوانيم پيک چهارم بيماري را مديريت کنيم اگر چه در پيک چهارم درصد بستري‌ها به شدت افزايش پيدا مي‌کند.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online