باشگاه خبرنگاران/ فرماندار سراب گفت: در روز‌هاي آتي با مشکل کمبود تخت بيمارستاني مواجه خواهيم بود و نياز فوري به تهيه ۱۰۰ دستگاه کپسول اکسيژن براي استفاده بيماران بستري در منزل و خارج از مراکز درماني داريم.

حسن يحيوي، فرماندار سراب اظهار کرد: اين شهرستان از چهارم فروردين ماه از نظر شيوع بيماري کوويد ۱۹ در وضعيت قرمز است و برگزاري مراسم عروسي بيشترين دليل ابتلا به کرونا در اين منطقه است.
وي با بيان اينکه فعاليت گروه‌هاي شغلي دو، سه و چهار در اين شهرستان ممنوع است، افزود: تاکنون بيش از ۱۵۰ واحد متخلف پلمب شده و ۷۵ نفر از برگزار کنندگان مراسمات عروسي و عزا به مراجع قضايي معرفي شده اند.
همچنين نادي، رئيس دانشکده علوم پزشکي سراب نيز با بيان اينکه ۹۵ درصد از ظرفيت تخت‌هاي بيمارستاني در بخش‌هاي کرونايي تکميل است، افزود: هم اکنون ۱۰۰ بيمار مبتلا به کوويد ۱۹ با علائم حاد تنفسي در بخش ايزوله بستري هستند که ۱۰ نفر از اين تعداد در بخش مراقبت‌هاي ويژه بوده و در شرايط سخت به سر مي‌برند.
وي گفت: بر اساس مصوبات ستاد کروناي اين شهرستان در صورت افزايش ابتلا در روز‌هاي آينده و تکميل تخت‌هاي بيمارستان مجبور به تجهيز و ارائه خدمات درمان در مجتمع‌هاي آموزشي و يا ورزشي خواهيم بود.
رئيس دانشکده علوم پزشکي سراب با اشاره به اينکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ بيمار کرونايي بستري شده اند، ادامه داد: اکثر مراجعات به صورت خانوادگي است و از اين لحاظ حضور در تجمعات مراکز پرتردد و دورهمي‌ها از اصلي‌ترين علل شيوع اين بيماري است.


آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today