باشگاه خبرنگاران/ فرماندار سراب گفت: در روز‌های آتی با مشکل کمبود تخت بیمارستانی مواجه خواهیم بود و نیاز فوری به تهیه ۱۰۰ دستگاه کپسول اکسیژن برای استفاده بیماران بستری در منزل و خارج از مراکز درمانی داریم.

حسن یحیوی، فرماندار سراب اظهار کرد: این شهرستان از چهارم فروردین ماه از نظر شیوع بیماری کووید ۱۹ در وضعیت قرمز است و برگزاری مراسم عروسی بیشترین دلیل ابتلا به کرونا در این منطقه است.
وی با بیان اینکه فعالیت گروه‌های شغلی دو، سه و چهار در این شهرستان ممنوع است، افزود: تاکنون بیش از ۱۵۰ واحد متخلف پلمب شده و ۷۵ نفر از برگزار کنندگان مراسمات عروسی و عزا به مراجع قضایی معرفی شده اند.
همچنین نادی، رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب نیز با بیان اینکه ۹۵ درصد از ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در بخش‌های کرونایی تکمیل است، افزود: هم اکنون ۱۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ با علائم حاد تنفسی در بخش ایزوله بستری هستند که ۱۰ نفر از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه بوده و در شرایط سخت به سر می‌برند.
وی گفت: بر اساس مصوبات ستاد کرونای این شهرستان در صورت افزایش ابتلا در روز‌های آینده و تکمیل تخت‌های بیمارستان مجبور به تجهیز و ارائه خدمات درمان در مجتمع‌های آموزشی و یا ورزشی خواهیم بود.
رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ بیمار کرونایی بستری شده اند، ادامه داد: اکثر مراجعات به صورت خانوادگی است و از این لحاظ حضور در تجمعات مراکز پرتردد و دورهمی‌ها از اصلی‌ترین علل شیوع این بیماری است.


آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today