ایرنا/ مدیر جهاد کشاورزی اشنویه گفت: امسال بیش از ۱۵۰ هزار تُن سیب در این شهرستان تولید شده که از این مقدار بیش از ۱۰۰ هزار تُن برای صادرات و میوه شب عید در سردخانه‌های این شهرستان نگهداری می‌شد که اکنون ۲۰ هزار تن در سردخانه‌ها مانده است.

مراد رسول انصاری، مدیر جهاد کشاورزی اشنویه اظهار کرد: تاکنون ۸۰ درصد از سیب سردخانه‌های این شهرستان به بازار عرضه شده و هم‌اکنون نیز روند صادرات ادامه دارد.
وی اضافه کرد: در این شهرستان بیش از ۳۵ واحد سردخانه فعالیت می‌کنند که ظرفیت اسمی آنها بیش از ۱۰۰ هزار تن است؛ اما امسال به خاطر افزایش تولید، بیش از ظرفیت اسمی در سردخانه‌ها میوه نگهداری می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی اشنویه گفت: سیب اشنویه از لحاظ کیفیت، محل پرورش و کمیت، توانایی تبدیل به برند ملی را دارد و باید در زمینه معرفی آن به بازارهای مختلف داخلی و خارجی اقدامات موثری صورت گیرد.
انصاری ارقام غالب سیب در این شهرستان را "رد" و "گلدن دلیشیز" عنوان کرد و افزود: بخشی از سیب تولیدی این شهرستان به دلیل کیفیت بالا و ماندگاری خوبی که دارد، علاوه بر سایر استان‌ها به کشورهای دیگر نیز صادر می‌شود.
وی ادامه داد: با رایزنی‌های صورت گرفته از سوی مسئولان استانی و کشوری و پیگیری‌های فرمانداری و ادارات مشکل صادرات سیب برطرف شد و عمده سیب‌های مانده در سردخانه‌ها نیز به دلیل رغبت کشاورزان به قیمت‌های بالاتر برای فروش است.
مدیر جهاد کشاورزی اشنویه تصریح کرد: شهرستان اشنویه بنابر وضعیت جغرافیایی و خاص از پتانسیل و ظرفیت ویژه ای برای تولید محصولات باغی و زراعی برخوردار است و برنامه‌ریزی برای توسعه صنایع تکمیلی و فراوری میوه در اولویت مسئولان این شهرستان است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today