ايرنا/ معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار کرمان، وضعيت محدوديت‌هاي هشت شهرستان قرمز، هفت مورد نارنجي و هشت شهرستان زرد اين استان را اعلام کرد.

محمدصادق بصيري، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار کرمان اظهار کرد: موج شيوع ويروس کرونا از نيمه غربي به شرق کشور با سرعت در حال حرکت بوده که اکنون بخشي گسترده از کشور و اين استان را در برگرفته است.
وي افزود: هشت شهرستان استان از جمله کرمان، رفسنجان، سيرجان، شهربابک، بم، بافت، زرند و کوهبنان در وضعيت هشدار قرمز، هفت شهرستان نارنجي و هشت شهرستان ديگر همچون ارزوييه، رابر، راور، فارياب، قلعه گنج، ريگان و فهرج در وضعيت زرد هستند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار کرمان با بيان اينکه هر لحظه احتمال تغيير وضع اين شهرستان‌ها وجود دارد، گفت: با وجود قرار گرفتن در سير صعودي بيماري کرونا پيش‌بيني تغييرات بدتر ارزيابي مي‌شود.
بصيري با تاکيد بر اينکه اميدواريم با کنترل و مراقبت وضعيت را نگهداريم که کادر درمان از پس بيماري برآيند، عنوان کرد: طرح جامع هوشمند محدوديت‌ها که پيش از اين ابلاغ شده بود، وضعيت گشايش و تعطيلي ادارات، بازار، ترددها و مراسم آييني را مشخص کرده و سياست گذاري بر اساس آن تعريف شده است.
وي افزود: در کرمان و هفت شهرستان ديگر در شرايط قرمز ادارات ضروري با تعيين ميزان ضرورت توسط مديران آن دستگاه، ۵۰ درصد کارهاي ضروري و دو سوم کارمندان عادي شامل دورکاري مي‌شود.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار کرمان ادامه داد: فرمانداران به علت ثبت نام انتخابات ۱۴۰۰، ادارات آب، برق، تلفن و گاز، شهرداري ها در زمره مشاغل ضروري تلقي مي شوند.
بصيري با بيان اينکه ميزان ارباب رجوع در شرايط فعلي بايد کاهش يابد و مردم کمتر به ادارات مراجعه کنند تا ازدحام کاهش يابد، گفت: در بازار تمامي شهرستان‌هاي داراي وضعيت قرمز مشاغل گروه يک براي تامين مايحتاج اساسي مردم، خوراک و دارو فعاليت مي کنند.
وي با اشاره به اينکه مراکز درماني و بيمارستان‌ها در وضعيت هشدار قرمز نيز باز هستند، بيان کرد: مابقي مشاغل تعطيل اعلام مي‌شوند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار کرمان يادآور شد: فعاليت ها در حوزه مسائل آموزشي، فرهنگي، اجتماعي تعطيل اعلام مي‌شود و ورود پلاک هاي شخصي غيربومي به شهرستان‌هاي با وضعيت قرمز و نارنجي ممنوع است.
بصيري افزود: فعاليت‌هاي ضروري در شهرستان‌هاي وضعيت نارنجي يک سوم به‌صورت دورکاري و کلاس‌هاي آموزشي در حوزه فرهنگي هم تعطيل است.
وي گفت: فعاليت مشاغل گروه يک و دو و سه در شرايط زرد به‌صورت عادي است و مسائل آموزشي در شرايط زرد و آبي، دروس کارگاهي در مدارس به صورت اختياري برگزار مي‌شود و دانشگاه‌ها نيز تعطيل هستند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار کرمان تصريح کرد: برگزاري نمازهاي جماعت و مراسم‌هاي آييني با ظرفيت ۵۰ درصد برگزار مي شود و ترددها در وضعيت زرد مشکلي ندارد.
بصيري تاکيد کرد: طرح محدوديت تردد شبانه از ساعت ۱۰ شب تا سه صبح روز بعد در تمام شهرستان‌هاي داراي شرايط قرمز، نارنجي و زرد ادامه دارد.
وي افزود: جريمه ورود خودروهاي شخصي با ممنوعيت و محدوديت تردد در شهرهاي قرمز هر ۲۴ ساعت يک ميليون تومان، ورود به شهرهاي نارنجي ۵۰۰ هزار تومان و تردد شبانه ۲۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار کرمان با اشاره به ضرورت کنترل ويروس کرونا در شرايط فعلي، ابراز کرد: اين محدوديت ها با توجه به تغيير رنگ در شهرستان‌ها تعيير مي يابد و الزامات ياد شده، از فردا در سراسر استان کرمان اجرا مي شود و گروه هاي نظارتي براي اجراي صحيح شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي و محدوديت‌ها بر آن نظارت مي‌کنند.

آخرين خبر کرمان در اينستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar