باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامي شهرستان ملاير گفت: ۱۱۳ خودرو با پلاک غيربومي که قصد ورود به اين شهرستان را داشتند به شهر‌هاي مبدا برگردانده شدند.

سرهنگ محمدباقر سلگي، فرمانده انتظامي شهرستان ملاير در اين خصوص بيان کرد: ۱۱۳ خودرو با پلاک غيربومي که قصد ورود به اين شهرستان را داشتند طي ۲۴ ساعت گذشته، از مبادي ورودي شهرستان ملاير متوقف و به شهر‌هاي مبدا برگردانده شدند.
او افزود: در اين مدت ۵۰۸ مورد جريمه ۵۰۰ هزار توماني نيز براي خودرو‌هاي متخلف اعمال شده است.
سرهنگ سلگي با اشاره به ممنوعيت تردد شبانه از ساعت ۲۲ شب تا سه بامداد، اظهار کرد: به اين منظور طي شبانه‌روز گذشته براي ۴۱۸ پلاک بومي شهرستان جريمه ۲۰۰ هزار توماني به دليل بي‌توجهي به محدوديت‌هاي کرونايي، اعمال شده است.
فرمانده انتظامي ملاير با بيان اينکه جريمه‌هاي ۵۰۰ هزار توماني با توجه به قرمز شدن وضعيت ملاير به يک ميليون تومان افزايش يافته است، ادامه داد: به جز ۲ ورودي پل انقلاب و ميدان استقلال، مابقي ورودي‌هاي ملاير مسدود و تحت کنترل دوربين‌هاي نظارتي ثبت تخلف قرار دارد.
سرهنگ سلگي گفت: از هنگام مسدود شدن ميدان تعاون تاکنون، بيش از ۴۰۰ خودروي پلاک بومي توسط دوربين‌هاي نظارتي اعمال قانون شدند.
فرمانده انتظامي ملاير افزود: طبق مصوبه ستاد ملي کرونا و قرار گرفتن در شرايط بحراني، ارائه هر نوع خدمات پليس راهور از جمله شمارهر‌گذاري، صدور گواهي‌نامه، برگزاري آزمون‌هاي رانندگي از روز گذشته(۱۸ فروردين) لغو شده است.
سرهنگ سلگي همچنين به کاهش رعايت شيوه نامه‌هاي بهداشتي در ايام نوروز از ۸۳ درصد به ۵۶ درصد اشاره کرد و گفت: با پايان يافتن تعطيلات نوروزي، حجم بالاي سفر‌ها و افزايش ديد و بازديد‌ها در اين ايام، زنگ خطر قرمز کرونا در تمامي شهر‌هاي کشور به صدا درآمد و کروناي جهش يافته جان مردم را مورد هدف قرار داده است.
او تاکيد کرد: براي عبور از شرايط بحراني کنوني، مردم از هرگونه دورهمي‌هاي فاميلي و خانوادگي و برگزاري مراسم‌هاي عروسي و عزا پرهيز کنند و حساسيت بالايي نسبت به رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و محدوديت‌هاي کرونا داشته باشند.

آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today