تسنیم/ مسیر ایلام ـ حمیل یکی از مسیرهای پر تردد استان ایلام است که متأسفانه با وجود تردد بالا از استاندارد لازم برخوردار نیست و همین امر سبب بروز مشکلات بسیاری برای رانندگان و مسافران این مسیر شده‌است.

عدم استاندارد راه‌های مواصلاتی استان ایلام مشکلی است که هرساله سبب بروز سوانح رانندگی در استان ایلام می‌شود. هرچند به‌گفته مسئولان مربوطه اقدامات برای بهسازی مسیرهای مواصلاتی استان ایلام انجام‌شده است اما متأسفانه این اقدامات آن‌گونه که باید تاثیر چشمگیری در کاهش حوادث رانندگی نداشته‌اند و هر از چندگاهی شاهد بروز سوانح در برخی مسیرهای مواصلاتی که به فوت نیز منجر می‌شوند هستیم.
مسیر ایلام حمیل یکی از مسیرهای پر تردد استان ایلام است که متأسفانه با وجود تردد بالا از استاندارد لازم برخوردار نیست و همین امر سبب بروز مشکلات بسیاری برای رانندگان و مسافران این مسیر شده‌است.
پیچ‌های خطرناک
سمیعی‌پور یکی از رانندگان این مسیر گفت: در برخی از نقاط مسیر ایلام ـ حمیل عملیات بهسازی انجام شده اما بسیاری از نقاط همچنان از استاندارد لازم برخوردار نیستند و متأسفانه گاهاً شاهد بروز سوانح رانندگی در این مسیر هستیم.
وی افزود: باریک بودن مسیر در برخی نقاط  و پیچ‌های خطرناک کنترل خودرو را برای برخی از رانندگان بویژه افرادی که برای اولین‌بار از این مسیر تردد می‌کنند سخت می‌کند و ضروری است مسئولان مربوطه جهت رفع این مشکلات چاره‌اندیشی کنند.
دیگر مشکلات مسیر
صادقی یکی دیگر از رانندگان این مسیر با بیان این‌که نبود سیستم روشنایی در تونل حمیل به یک معضل برای رانندگان تبدیل‌شده است افزود: جای تاسف است که مسئولان ذی‌ربط به تامین روشنایی این تونل بی‌توجه‌اند و هیچ اقدامی برای روشنایی آن انجام نمی‌دهند.
وی ادامه داد: در فصل زمستان نیز با هر بارش، شاهد ریزش کوه در این مسیر هستیم که بارها سبب بروز حوادث برای رانندگان شده است.
امروزه با توجه به افزایش جمعیت و نیاز افراد به مسافرت‌های تجاری،  گردشی و ... امنیت و اهمیت راه‌ها از دغدغه‌های اصلی محسوب می‌شود.
از طرفی با توجه به نبود خطوط ریلی در استان و محدودیت پروازها‌ی فرودگاه ایلام ،مردم استان مجبور به مسافرت با خودرو هستندکه با توجه به اینکه مسیر ایلام ـ حمیل شاهراه ارتباطی استان است، اکثر ترددها از این مسیر انجام می‌شود و همین امر لزوم استاندارد سازی مسیر را دوچندان می‌کند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/