ایرنا/ جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین از تعطیلی دوهفته‌ای اصناف و مشاغل گروه ۲، سه و چهار و اعمال محدویت‌های جدید کرونایی در سطح استان خبر داد.

منوچهر حبیبی جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین اظهار کرد: با توجه به ورود ۶ شهرستان استان به وضعیت قرمز،  محدودیت‌های جدیدی برای صنوف اعمال می‌شود.
وی اظهار داشت: تمامی فعالیت های آموزشی و فرهنگی و هرگونه تجمع در سطح استان ممنوع است و فقط مشاغل گروه یک در دو هفته آینده، مجاز به فعالیت هستند.
حبیبی ادامه داد: برای مقابله با شیوع کرونا دستگاه‌های اجرایی می‌توانند ۵۰ درصد نیروها را به صورت دورکاری کاهش دهند اما این امر نباید به کاهش خدمت رسانی منجر شود.
وی با اشاره به وضعیت نگران کننده کرونا در سطح استان، اضافه کرد: برای پیشگیری و مقابله با این ویروس همه مسوولیت اجتماعی داریم و باید با تمام توان در این زمینه تلاش کنیم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین تاکید کرد: ورود و خروج وسایل نقلیه از مناطق قرمز ممنوع خواهد بود و  محدودیت‌ها از فردا ۱۹ فروردین به مدت دو هفته اعمال خواهد شد.
حبیبی با اشاره به ورود روزانه ۱۰۰ نفر بیمار کرونایی به مراکز درمانی استان، تصریح کرد: از روز پنجشنبه بیمارستان صحرایی در محوطه بیمارستان ارتش قزوین برپا خواهد شد و برای درمان بیماران در منزل با تامین کپسول اکسیژن برنامه ریزی می‌شود.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today