شبستان/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید ۱۹ در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۴۷۹ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی جان خود را از دست داد.

پرویز یزدان پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: هم اکنون 392 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد، 97 نفر مبتلای قطعی و 20 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
وی گفت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 28 هزار و 805 مورد گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اضافه کرد: از 890 نمونه پی سی آر دریافت شده حدود 56 درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد در بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، دنا و لنده هستند.
یزدان پناه ادامه داد: همچنین از 953 نمونه رپید تست، 21 درصد موارد مثبت و بیشترین آمار در کهگیلویه، بهمئی، بویراحمد، گچساران و مارگون هستند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به روند افزایشی موارد مبتلا در طی چند هفته گذشته، سهل انگاری، کاهش رعایت دستورلعمل های بهداشتی، جابجایی های جمعیتی، افزایش تجمعات، عدم رعایت فاصله گذاری فیزیکی، کاهش استفاده از ماسک و موارد دیگر باعث ایجاد پیک دوم در استان و چهارم در کشور شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج یادآور شد: اگر محدودیت ها کامل اجرا شوند، مشارکت و همراهی آگاهانه مردم در رعایت دستورالعمل ها وجود داشته باشد، عدم خروج از خانه و ... بتوانیم با هزینه کمتری از این مرحله خطرناک بیماری عبور کنیم.
یزدان پناه خاطرنشان کرد: ظرفیت تخت ها و امکانات بهداشتی درمانی استان محدود بوده و مردم باید دبه فکر حفظ سلامت و جان خود، خانواده و سایر مردم باشند.
وی گفت: بدون شک کمک های خیرین سلامت در تامین وسایل و تجهیزات پزشکی برای بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی لازم است و ایثار این افراد در نزد خداوند متعال محفوظ و در خاطره بیماران نیازمند نیز باقی می ماند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today