ايسنا/ فرماندار رودبار گفت: در پي شيوع موج چهارم کرونا تمام بازارهاي هفتگي در شهرهاي شهرستان رودبار تعطيل خواهند بود و هيچ بازار هفتگي فعاليتي در خصوص عرضه کالا و اقلام نخواهد داشت.

هوشنگ عباسقلي‌زاده فرماندار رودبار در جمع اعضاي قرارگاه عملياتي ستاد مقابله و مبارزه با کرونا ضمن تاکيد بر اجراي صحيح دستورالعمل‌هاي سازماني قرارگاه عملياتي ستاد مقابله و مبارزه با کرونا کشور، اظهار کرد: با توجه به موج چهارم ويروس کرونا که ۲۵۷ شهرستان کشور را در وضعيت قرمز قرار داده و منجر به آن شده که رودبار نيز در وضعيت قرمز قرار گيرد اجراي تمام مصوبات ستادي قرارگاه مرکزي ستاد مقابله و مبارزه با کرونا الزامي است.
وي با بيان اينکه هر مدير و دستگاهي که از اجراي صحيح مصوبات اين قرارگاه تخطي و کوتاهي کند برخورد جدي با آن مدير خواهد شد، افزود: برگزاري تمام مراسم عزاداري و عروسي و تجمعات در امامزادگان يا آرامستان‌ها ممنوع است.
رئيس قرارگاه عملياتي ستاد مقابله و مبارزه با کرونا شهرستان رودبار گفت: در مرحله نخست فعاليت صنفي مشاغل گروه ۱ طبق شيوه نامه‌هاي تعيين شده مجاز و فعاليت مشاغل ۲،۳،۴ تعطيل است.
عباسقلي‌زاده خاطر نشان کرد: تمام سفرها به خارج از شهرستان و همچنين ورود هرگونه خودروي غير بومي به شهرستان رودبار خصوصا در تردد شبانه و در ساعت تعيين شده ممنوع و در صورت مشاهده مالک خودرو جريمه سنگين خواهد شد.
وي تاکيد کرد: تمام رستوران‌ها، صرفا بصورت بيرون بر فعاليت خواهند داشت و هتل‌ها هم تعطيل مي‌باشند و در صورت عدم توجه به دستورالعمل قرارگاه عملياتي ستاد مقابله و مبارزه با کرونا شاهد بالا رفتن آمار مبتلايان و همچنين فوتي‌ها در سطح شهرستان رودبار خواهيم بود.
رئيس قرارگاه عملياتي ستاد مقابله و مبارزه با کرونا شهرستان رودبار ادامه داد: در پي شيوع موج چهارم کرونا تمام بازارهاي هفتگي در شهرهاي شهرستان رودبار تعطيل خواهند بود و هيچ بازار هفتگي فعاليتي در خصوص عرضه کالا و اقلام نخواهد داشت.
عباسقلي‌زاده خاطرنشان کرد: ادارات دولتي شهرستان و مراکز آموزشي هم فعاليت کاري خود را به يک سوم کاهش خواهند داد. با همکاري اداره تعزيرات حکومتي و اتاق اصناف از فعاليت صنوف متخلف در سطح شهرستان بازديد و با خاطيان برخورد جدي خواهد شد.
وي گفت: اتاق اصناف شهرستان رودبار با همکاري اداره صمت نسبت به تعطيلي زيتون فروشي‌هاي سطح شهرستان اقدام خواهند کرد. به منظور جلوگيري از شيوع ويروس کرونا با هماهنگي دستگاه قضايي و همکاري نيروي انتظامي نسبت به ممانعت از برگزاري مراسم عروسي و مراسمات ختم با توجه به افزايش تعداد مبتلايان در شهرستان رودبار خصوصا شهر لوشان اقدام جدي صورت خواهد گرفت.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today