ایرنا/ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: در زمان حاضر برگزاری دورهمی‌ها، عروسی‌ها در خانه باغ‌های روستاهای گورکات واقع در این شهرستان از جمله مهمترین عوامل شیوع ویروس کرونا در این شهرستان است.

عادل مقدس، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اظهار کرد: بسیاری از افراد در منطقه گورکات شهرستان تنگستان دارای خانه باغ هستند و در این شرایط حاد کرونایی و تعطیلی تالارها و سالن‌های عروسی به تصور اینکه در محیط آزاد به دلیل فضای محیطی خطر ابتلا به کرونا کمتر است این اماکن را برای برگزاری  مراسم انتخاب می‌کنند و همین امر باعث شده کار در تنگستان سخت شود.
وی بیان کرد: با تصمیم ستاد کرونا شهرستان تنگستان تمام مراسمهای عروسی در تالارها و باغ ویلاها ممنوع خواهد بود.
مقدس ادامه داد: براساس نرم افزار سامانه ماسک شهرستان تنگستان با توجه به میزان بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا از وضعیت زرد در زمان حاضر به وضعیت قرمز تغییر رنگ دهد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اضافه کرد: از ابتدای فرودین تاکنون ۲۰۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۰۰ نفر طی سه روز گذشته به این ویروس مبتلا شده اند که  در مقایسه با ماه‌های گذشته رشد بالایی داشته است.
وی گفت: با تغییر رنگ شهرستان باید با اعمال محدودیت‌های جدید تلاش شده تا بیماری در کمترین زمان ممکن کنترل شود.
مقدس اظهار کرد: مراکز تجمعی و سربسته از جمله مراکزی هستند که احتمال انتقال بیماری کرونا در آن‌ها بسیار زیاد بوده، بنابراین توصیه می‌شود تا بازگشت وضع موجود به شرایط مطلوب مردم از رفت ‌وآمد در این مکان‌ها خودداری کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان تصریح کرد: در صورت وقوع  فوت، هرگونه اعلامیه و فراخوان با ذکر تاریخ و زمان ممنوع و با راهکارهای اندیشیده شده از برگزاری مراسم تشییع و تدفین با تعداد زیاد شرکت‌کنندگان جلوگیری خواهد شد.
مقدس با بیان اینکه با وجود خستگی کارکنان بهداشت و درمان؛ اما خدمات به مردم قطع نشده است، گفت: با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نسبت به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در زمینه قطع زنجیره انتقال تلاش کنیم.
مقدس تاکید کرد: فرهنگ عمومی جامعه باید به صورتی پیش برود که هر شخصی خود ناظر سلامت باشد تا زنجیره انتقال قطع شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar