ايرنا/ سرپرست معاونت بازرگاني داخلي سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: مشکلات پيش آمده براي تامين و توزيع مرغ مورد نياز مردم استان برطرف شده است و در حال حاضر به اندازه کافي در سطح خرده فروشي‌ها عرضه مي‌شود.

مراد سپهوند، سرپرست معاونت بازرگاني داخلي سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اظهار کرد: مشکل تامين و توزيع مرغ از اواخر اسفند به دليل کمبود مرغ در سطح کشتارگاه‌ها و به عنوان يک مشکل سراسري در لرستان نيز به وجود آمد و با افزايش قيمت مواجه شديم.
وي اظهار داشت:  همچنين مرغ به صورت زنده يا در سطح کشتارگاه‌ها، از طريق عمده فروشي يا خرده فروشي ها از استان خارج و اين موضوع باعث شد مرغ مورد نياز استان در سطح فروشگاهها و خرده‌فروشي‌ها توزيع نشود و با کمبود مواجه شويم.
وي خاطرنشان کرد: به همين دليل دستگاه هاي متولي براي تهيه، تامين و توزيع مرغ، ساز و کاري طراحي کردند که اين کالا از مرغداري تا کشتارگاه و سطح خرده فروشي ها، رصد شود و ميزان کشتار متناسب با نياز روزانه ۱۳۰ تن دراستان کنترل شد.
سپهوند ادامه داد: اکنون روزانه به طور ميانگين ۱۵۰ تن مرغ در سطح استان و برخي ايام نيز ۲۰۰ تن برحسب نياز مردم کشتار مي شود و مشکلي در راستاي مرغ مورد نياز مردم نداريم.
وي تاکيد کرد: برخي استان ها همچنان مشکلاتي در راستاي تامين و توزيع مرغ مورد نياز مردم دارند و در صورت حل نشدن اين مشکل کشوري، احتمال بروز دوباره مشکل در بازار مرغ لرستان وجود دارد.
سرپرست معاونت بازرگاني داخلي سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اظهار داشت: اکنون قيمت هر کيلوگرم مرغ در لرستان ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان براي خريداران خرده فروشي ها است و تا زمان ثبات کامل بازار، سهميه مرغ به فروشندگان متخلف داده نمي‌شود.
سپهوند از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوي فروشندگان مبني بر گرانفروشي، کم فروشي، عرضه خارج از شبکه و احتکار مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبري سازمان صمت استان در ميان بگذارند تا در سريع‌ترين زمان با متخلفان واحدهاي صنفي برخورد شود.
اکنون ۵۳ هزار واحد صنفي در لرستان فعاليت دارد که سهم شهرستان خرم‌آباد از اين تعداد ۱۷ هزار واحد است.

آخرين خبر لرستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy