فارس/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا در سطح استان و قرمز شدن بیشتر شهرهای کردستان تمامی مشاغل سطح 2، 3 و 4 به مدت دو هفته تعطیل می‌شود.

محمدابراهیم زارعی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اظهار کرد: تصمیماتی که در این جلسه گرفته می‌شود، نمی‌تواند مغایر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا باشد و از این رو نمی‌توان به هیچ‌عنوان تمام شهر را به مدت یک هفته تعطیل و یا قرنطینه عمومی اعلام کرد.
وی افزود: در حال حاضر سه شهر بانه، مریوان، دهگلان و کامیاران در وضعیت نارنجی قرار دارند و وضعیت شهرهای سنندج، قروه، سقز، بیجار و دیواندره قرمز است و شیوه‌نامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا باید در این شهرها اجرایی شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا در سطح استان و قرمز شدن بیشتر شهرهای کردستان تمامی مشاغل سطح 2، 3 و 4 به مدت دو هفته تعطیل می‌شود.
زارعی ادامه داد: باید تمامی تالارهای عروسی تعطیل شوند و از برگزاری مراسم تحریم در اماکن عمومی و خصوصی در شهرها جلوگیری کرد.
وی یادآور شد: هیچ برنامه و تجمعی نباید در طول این مدت برگزار شود و با هرگونه تخلفی باید برخورد شود چرا که با برگزاری تنها یک مراسم عروسی حدود 100 نفر به کرونا مبتلا می‌شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان بیان کرد: از فرمانداران انتظار داریم با توجه به هوشمند شدن مصوبات ستاد ملی کرونا تمام دستورالعمل‌ها را رعایت کنند و با تفسیر، برنامه‌های شهرستانی را پیش نبرند.
زارعی گفت: امروز که با این بحران مواجه هستیم تمام دستگاه‌های عضو ستاد باید پای کار بیایند و نظاره‌گر دیگر دستگاه‌ها نباشند.
وی اظهار کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی نیز باید دوباره از سرگرفته شود تا بتوان در زمینه پیشگیری و شناسایی بیماران همچون دوره گذشته موفق عمل کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: متاسفانه می‌بینیم بسیاری از مردم دیگر ماسک نمی‌زنند و باید این فرهنگ‌سازی را دوباره بین شهروندان ایجاد کرد تا بخشی از مشکلات شیوع ویروس رفع شود.
زارعی ادامه داد: محدودیت تردد مسافران از مرزهای کردستان نیز به مدت 2 هفته دیگر تمدید شد و از این رو از ورود مسافران جلوگیری می‌شود.
وی یادآور شد: دستفروشان نیز مانند تمامی اصناف باید جمع‌آوری شوند و از فعالیت آنها در 2 هفته آینده جلوگیری شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online