باشگاه خبرنگاران/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شرایط کرونایی استان فوق بحرانی است و چنانچه شرایط کنترل نشود به طور یقین در هفته‌های آینده شاهد در صف انتظار بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها خواهیم بود.

بهروز کلیدری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد: متاسفانه استان اصفهان به لحاظ کرونا در شرایط خوبی قرار ندارد و تقریبا تمام مراکز درمانی متاثر از شرایط ویژه‌ کرونا حاکم بر استان است.
وی افزود: بیشتر مناطق استان در وضعیت قرمز هستند و بیمارستان‌های بسیاری در سطح استان اقدام به پذیرش مبتلایان کرونایی می‌کنند و بیمارستان‌های بعضی از شهرستان‌ها مانند نجف‌آباد، داران، لنجان و شاهین‌شهر وخیم هستند و به ظرفیت حداکثری رسیده‌اند و تقریبا می‌توان گفت جای خالی برای پذیرش بیمار وجود ندارد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه بیمارستان‌های اصلی در شهر اصفهان درگیر پذیرش بیماران کرونایی شده‌اند، گفت: در حال حاضر بیمارستان خورشید بیمار کرونایی پذیرش می‌کند و از چهارشنبه گذشته بیمارستان الزهرا درگیر شده که بر خلاف دوره‌های قبل که به کندی این بیمارستان توسط بیماران کرونایی اشغال می‌شد در این لحظه حدود ۴۰۰ بیمار کرونایی بستری هستد.
کلیدری ادامه داد: برآورد ما این است که این بیمارستان ظرف یک هفته آینده به ظرفیت کامل می‌رسد و بیمارستان الزهرا از چرخه خدمت به بیماران غیر کرونایی خارج می‌شود.
وی تصریح کرد: بیمارستان غرضی با تمام قدرت بیماران کرونایی را پذیرش می‌کند و بیمارستان شریعتی هم در ماه‌های گذشته خدمات خوبی به کرونایی‌ها ارائه کرد و این روز‌ها هم فعال است و از آنجایی که ما همه ظرفیت‌های درمانی را در سطح شهر از دست می‌دهیم از بیمارستان شریعتی درخواست شده که به بیماران غیر کرونایی هم سرویس بدهد و بیماران اورژانسی در قسمت جنوب شهر پذیرش شوند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به فعال شدن بیمارستان‌های خصوصی و خیریه استان، اظهار کرد: در حال حاضر همه بیمارستان‌ها اعم از دولتی، خصوصی و خیریه در استان اصفهان مشغول پذیرش بیماران کرونایی هستند.
کلیدری خاطرنشان کرد: افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی محصول ساده‌انگاری مردم در دهه سوم اسفند ماه و برگزاری دورهمی و سفر‌های نوروزی است ضمن اینکه با ویروسی مواجه هستیم که تغییر کرده و جهش‌هایی پیدا کرده که باعث شده ویروس با سرعت بیشتری گسترش پیدا کند به طوری که در روز‌های اخیر به وضوح شاهد ابتلای خانوادگی و فامیلی به کرونا هستیم که نیاز به بستری پیدا کردند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مورد افزایش موارد ابتلا و نیاز به بستری، اظهار کرد: چنانچه شرایط به این منوال پیش برود مدارس، ورزشگاه‌های مجاور و نزدیک بیمارستان‌ها و هر فضایی که امکان استقرار تخت بیمارستانی داشته باشد و بتوان بیمار بستری کرد برای کمک به پذیرش بیمار فعال خواهد شد که بسیار خطرناک است، چون نمی‌توانیم خدمات استاندارد ارائه بدهیم و قطعا بسیاری از بیماران آسیب خواهند دید.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: شرایط کرونایی استان فوق بحرانی است و چنانچه شرایط کنترل نشود به طور یقین در هفته‌های آتی شاهد در صف انتظار بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها خواهیم بود و جایی برای بستری وجود ندارد.
کلیدری خاطرنشان کرد: ما باید به داد خودمان برسیم، چراکه شرایطی نیت که سیاست‌هایی از طرف دولتمردان تحمیل کند که در شرایط محدودیت قرار بگیریم چنانچه همشهریان به مدت دو تا سه هفته مراعات کنند قطعا به شرایط آرام اسفند ماه خواهیم رسید.


آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today