تسنیم/ مدیرکل راه‌آهن منطقه آذربایجان گفت: از سال گذشته تاکنون مجموع ورود و خروج از طریق راه آهن ارومیه ۴۵ هزار و ۶۴۸ نفر بوده است.

محمدرضا قربانی، مدیرکل راه‌آهن منطقه آذربایجان با اشاره به تعداد 156 رام قطار اعزامی از ارومیه از سال گذشته تاکنون، اظهار کرد: ضریب اشغال قطار در این مدت نیز 51 درصد بوده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون حرکت قطار از ارومیه در ماه فروردین در روزهای زوج و در اردیبهشت ماه در روزهای فرد به صورت یک روز در میان انجام می‌شود، تصریح کرد: ساعت حرکت از ارومیه به مقصد تهران ساعت 19 و 35 دقیقه از تهران به مقصد ارومیه 21 و 50 دقیقه خواهد بود.
مدیرکل راه‌آهن منطقه آذربایجان در ادامه گفت: در صورت وجود سرمایه‌گذار بخش خصوصی امکان افزایش تعداد روزهای حرکت قطار فراهم بوده و از سوی دیگر سفر به مشهد مقدس نیز هم اکنون به صورت ترکیبی امکان‌پذیر بوده و این موضوع نیز در صورت وجود سرمایه‌گذار بخش خصوصی امکان راه اندازی به صورت مسیر مستقیم فراهم می‌شود.
وی در ادامه نیز با اشاره به تعداد مسافر جا به جا شده در سال 99، بیان کرد: در سال گذشته تاکنون 21 هزار و 297 نفر از طریق مسافرت ریلی وارد ارومیه شدند.
قربانی اظهار کرد: همچنین در این مدت تعداد 24 هزار و 351 نفر از طریق راه‌آهن ارومیه خارج شده و در حالت کلی مجموع ورود و خروج از طریق راه آهن ارومیه 45 هزار و 648 نفر بوده است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today