تسنیم/ رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان گفت: در روزهای گذشته میزان تقاضای خرید مرغ در بازار همدان کاهش یافته است.

جواد عاشوری، رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان در این باره اظهار کرد: روزانه 60 تا 70 تن مرغ گرم در واحدهای صنفی همدان توزیع می‌شود و هیچ کمبودی احساس نمی‌شود.
وی با بیان اینکه قیمت مصوب هر کیلو مرغ در بازار همدان 24 هزار و 900 تومان اعلام شده است تصریح کرد: کاهش تقاضا در بازار سبب شکسته شدن نرخ مصوب و عرضه هر کیلو مرغ به قیمت 22 هزار و 500 تومان شده است.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با تاکید بر اینکه وضعیت جوجه‌ریزی‌ها خوب است و کمبودی در زمینه تولید و تامین مرغ مورد نیاز مردم وجود ندارد عنوان کرد: با توجه به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان، در صورت نیاز مرغ منجمد توزیع می‌شود.
عاشوری از آرامش حاکم بر بازار مرغ و تخم‌مرغ خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر هرشانه تخم مرغ بین 27 تا 32 هزار تومان به فروش می‌رسد.
وی با اشاره به صف‌های طولانی خرید مرغ در ایام نوروز تصریح کرد: در روزهای نخست فروردین ماه ه خاطر افزایش بیش از حد تقاضا برای خرید مرغ دچار کمبود بودیم اما در شرایط فعلی میزان عرضه نسبت به تقاضا بیشتر است و هیچ صفی هم وجود ندارد.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با تاکید بر اینکه قیمت همه برندهای مرغ اعم از مرغ شمال، زنجان، مهاباد و غیره یکسان است گفت: عرضه مرغ به قیمت بیش از نرخ مصوب تخلف است.
عاشوری با بیان اینکه برخی واحدها با قطعه‌بندی مرغ، قیمت آن را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهند، یادآور شد: به منظور ایجاد تعادل در نرخ این کالای مصوب هرگونه قطعه بندی را ممنوع اعلام کرده‌ایم.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today