فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته با تداوم افزایش شمار مبتلایان به کرونا، ۷۴ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند تا شمار کل افراد بستری به ۳۹۳ نفر برسد.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به آمار فوق اظهار کرد: از ۷۴ بیمار بستری‌شده جدید، ۵۳ نفر از اردبیل، ۷ نفر از پارس‌آباد، ۴ نفر از مشگین‌شهر، ۲ نفر از گرمی، ۲ نفر از نمین، یک نفر از کوثر و ۵ نفر از خلخال هستند.
شمار بیماران بستری به ۳۹۳ نفر رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۴۳ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۳۹۳ نفر رسید که نسبت به دیروز افزایش ۲۶ موردی داشته و از این تعداد ۶۱ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
وضعیت قرمز و نارنجی در ۹ شهرستان
وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل و نمین در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر) و شهرستان‌های مشگین‌شهر، پارس‌آباد، خلخال، سرعین، بیله‌سوار، گرمی و اصلاندوز در وضعیت نارنجی(پرخطر) و شهرستان‌های کوثر و نیر در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به افزایش شمار مبتلایان و وجود ویروس کرونای انگلیسی در استان اردبیل، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today