ایرنا/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: عملیات اجرایی فاز اول طرح آبرسانی نمین و عنبران به خوبی پیش می‌رود و فاز اول آن تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

عباس جنگی مرنی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در بازدید از طرح آبرسانی نمین و عنبران اظهار کرد: این طرح با هدف تامین آب شرب مطمئن و پایدار شهرستان نمین و عنبران و پنج روستای مجتمع وحدت شامل روستاهای گلشن، جید، میناباد، میرزانق و عنبران علیا با نیاز آبی ۱۶۷ لیتر در ثانیه تا افق ۱۴۲۵ به طول ۲۵ کیلومتر در حال اجراست.
وی خواستار گسترش عملیات اجرایی در جبهه‌های مختلف کاری طرح به ویژه تکمیل لوله‌گذاری تا سه راهی نمین و اتمام عملیات احداث خط لوله انتقال آب از مخزن ابتدایی به مخزن انتهایی شهر عنبران شد.
جنگی مرنی با بیان اینکه از فاز اول این طرح به طول ۱۰ کیلومتر بهره‌برداری می‌شود، اضافه کرد: لوله‌های مصرفی در این پروژه از ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی‌متر متغیر است و مخزن ذخیره ۲۵۰۰ متر مکعبی با ظرفیت ۱۶۷ لیتر در ثانیه در حال تکمیل می‌باشد.
وی ادامه داد: طبق برآورد به عمل آمده مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اتمام طرح و تامین آب شرب مطمئن و پایدار شهرهای نمین و عنبران نیاز است.
عاطف ناصری فرماندار نمین نیز در این بازدید بر همکاری دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برای اجرای سریع طرح‌های حوزه آب تاکید کرد.

 
  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today