برنا/ در پی پیش بینی سازمان هواشناسی و با هدف پیشگیری از خطرات احتمالی بارش های شدید بهاری لایروبی مکانیزه مهرانه رود توسط شهرداری منطقه پنج تبریز تداوم دارد.

در پی پیش بینی سازمان هواشناسی و با هدف پیشگیری از خطرات احتمالی بارش های شدید بهاری لایروبی مکانیزه مهرانه رود توسط شهرداری منطقه پنج تبریز تداوم دارد.
معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه پنج تبریز در این رابطه گفت: بستر مهرانه رود از نیمه دوم اسفند ماه توسط اکیپ های معاونت خدمات شهری و اجرایی این منطقه لایروبی شده است.
ناصر جعفری در ادامه با بیان اینکه با فرارسیدن زمان بارش های بهاری لایروبی این مسیر ضروری بود، افزود: لایروبی مسیر پنج کیلومتری مهرانه رود شروع شده و همچنان ادامه خواهد داشت.
وی به برخورد قانونی با واحدهای سنگبری واقع در مسیر جاده تهران که اقدام به نخاله ریزی در بستر مهرانه رود کرده اند اشاره و اظهار کرد: متاسفانه برخی از سنگبری های واقع در مسیر مهرانه رود اقدام به نخاله ریزی در بستر رودخانه کرده اند که طبق بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها برخورد شد. معاون خدمات شهری و اجرایی منطقه پنج همچنین افزود: تاکنون با ۲۱ واحد سنگبری متخلف با صدور اخطاریه و یا پلمپ کردن برخورد قانونی شده است.
معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه پنج تبریز در عین حال از شهروندان خواست از ریختن نخاله در بستر مهرانه رود خودداری کنند. 
جعفری در پایان ابراز امیدواری کرد: با لایروبی بستر مهرانه رود از آسیب های احتمالی سیلاب ناشی از بارش های شدید بهاری جلوگیری می شود.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today