تسنيم/ با اعلام دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان ۸ شهر در استان با افزايش موارد ابتلا در وضعيت بسيار پرخطر و قرمز کروناي انگليسي قرار گرفته‌اند.

از روز گذشته با تغيير برخي شاخص‌ها در اعلام رنگ‌بندي شهرها، هرمزگان نيز در وضعيت بحراني کرونا قرار گرفته است. 
در همين زمينه دکتر فاطمه نوروزيان، سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان اظهار کرد: با توجه به افزايش موارد ابتلا در شهرستان‌هاي مختلف استان هرمزگان، شمار شهرهاي با وضعيت قرمز به 8 شهر افزايش يافته است. 
وي افزود: علاوه بر شهر بندرعباس، اکنون پارسيان، بندرخمير، قشم، کيش، هرمز، بندرلنگه و ميناب در وضعيت قرمز کروناي انگليسي قرار دارند و موارد ابتلا به طرز چشمگيري شاهد افزايش بوده است. 
سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان گفت: در حال حاضر شهرستان‌هاي جاسک، رودان و حاجي‌آباد در وضعيت نارنجي قرار دارند که با افزايش موارد ابتلا در اين شهرستان‌ها، تغيير رنگ احتمالي و قرمز شدن دور از انتظار نيست. 
وي تاکيد کرد: 4 شهرستان شامل بستک، بشاگرد، سيريک و بوموسي نيز در وضعيت زرد قرار گرفته‌اند. 
نوروزيان گفت: در حال حاضر 227 بيمار با تشخيص بيماري کرونا در بيمارستان‌ها بستري هستند که از اين تعداد 43 نفر در بخش اي سي يو بستري شده‌اند و حال 10 نفر نيز وخيم است.
وي ادامه داد: تعداد 3 هزار و 226 نفر بيمار نيز در منزل قرنطينه هستند، در شبانه روز گذشته با يک فوتي جديد نيز شمار جان باختگان کرونايي استان به عدد يک هزار و 67 مورد قطعي رسيد. 
سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان با تاکيد بر وضعيت بسيار بحراني استان، از مردم خواست در رعايت حداکثري پروتکل‌هاي بهداشتي و عدم حضور در تجمعات و مراسمات از سلامت خود و سايرين مراقبت کنند. 

آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today