ايرنا/ مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري از وقوع تندبادهاي لحظه‌اي در اين استان از روز جمعه خبر داد و گفت: اين وضعيت که همراه با خيزش گرد و خاک است تا روز يکشنبه ادامه دارد.

مهران چراغپور، مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري بيان داشت: سرعت تندبادها به بيش از ۱۱۰ کيلومتر بر ساعت مي‌رسد که احتمال وقوع مخاطراتي نظير شکسته شدن درختان آسيب‌پذير، خسارت به پوشش گلخانه‌ها، سقوط اجسام از ارتفاع و آسيب به سقف‌هاي موقت را به همراه دارد.
وي همچنين از فعاليت يک سامانه بارشي به استان از روز شنبه خبر داد و گفت: اين سامانه تا روز يکشنبه منجر به وقوع رگبارهاي موقتي، تگرگ و رعد و برق مي‌شود.
مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري با اشاره به احتمال سيلابي شدن مسيل‌ها در استان، توصيه کرد تا افراد از قرار گرفتن در حاشيه رودخانه‌ها و مسيل‌ها و از صعود به ارتفاعات خودداري کرده و نسبت به تنظيم آب ورودي استخرهاي پرورش ماهي اقدام کنند.
چراغپور با بيان اينکه بارش‌هاي فروردين ماه امسال تاثير چنداني بر ميانگين بارش‌هاي سال آبي استان ندارد، خاطرنشان کرد: در حالي که اميدوار مي‌رفت بارش‌هاي بهاري بتواند بخشي از کسري بارش‌هاي استان را جبران کند اما بارندگي‌هاي فروردين از شدت و اثرگذاري لازم برخوردار نبوده است.
وي، ميانگين بارش‌هاي سال آبي جاري استان از ابتدا تاکنون( ۱ مهر تا ۱۹ فروردين) را ۳۷۱ ميليمتر اعلام کرد و گفت: اين بارش‌ها در مقايسه با دوره مشابه ميانگين بلندمدت ۲۷ درصد و در مقايسه با دوره مشابه سال گذشته۱۰ درصد کاهش دارد.
چهارمحال و بختياري سرچشمه رودخانه هاي زاينده‌رود، کارون و بخشي از دز است و افزايش يا کاهش بارش‌ها در اين استان، استان‌هاي خوزستان، اصفهان و فلات مرکزي را تحت تاثير خود قرار مي‌دهد
خشکسالي‌هاي اخير از سال ۱۳۸۶ در چهارمحال و بختياري آغاز شده و پيامدهاي ناگواري بر منابع آب، محيط‌زيست و فعاليت‌هاي اقتصادي اين استان به‌ويژه در بخش کشاورزي داشته است.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday