ايرنا/ معاون سياسي و امنيتي فرماندار گيلانغرب گفت: ابتلاي بالاي افراد به ويروس کرونا و ثبت دومين فوتي کرونا در اين شهرستان در  ۴۸ ساعت گذشته منجر به تشديد محدوديت‌ها در اين شهرستان مي‌شود.

شيدا نوربخش، معاون سياسي و امنيتي فرماندار گيلانغرب در جلسه اضطراري ستاد مديريت کرونا شهرستان گيلانغرب در فرمانداري، بيان داشت: غير از مشاغل سطح يک، مشاغل سطح ۲، سه و چهار به مدت دو هفته تعطيل شدند.
وي اظهار داشت: دستورالعمل‌هاي مربوط به شهرهاي قرمز در اين شهرستان اجرا و تمام ورودي هاي شهرستان به روي خودروهاي پلاک غير بومي مسدود و براي متخلفان اعمال قانون خواهد شد.
معاون سياسي، امنيتي فرماندار گيلانغرب از نظارت و کنترل بيشتر مراکز پر تجمع نظير بانک ها و دفاتر پيشخوان نيز خبر داد.
مدير شبکه بهداشت و درمان گيلانغرب نيز با بيان اينکه از ابتداي فروردين ماه جاري تاکنون از يک هزار و  ۷۷۳نمونه اخذ شده، تست ۲۵۴ نفر مثبت بوده است گفت: در اين مدت ۲ نفر نيز فوتي داشته ايم.
دکتر «فريدون نوري» افزود: ۶۲ درصد از افراد مبتلا شهري و ۳۸ درصد از روستائيان هستند و شهرستان متاسفانه شرايط و وضعيت خوبي ندارد.
وي اظهار داشت: تداوم اين وضعيت در آينده شهرستان را با بحران شيوع کرونا مواجه خواهد کرد.
وي با اشاره به اينکه اکنون ۱۲ مورد در بيمارستان الزهرا(س) و يک  مورد ديگر در بيمارستان‌هاي سطح استان بستري هستند ، گفت: ۲۴۶ نفر نيز هم اينک دوره قرنطينه خانگي را تحت نظارت کارشناسان بهداشت و درمان طي مي‌کنند.
دکتر نوري افزود: به بيمارستان آماده باش کامل داده شده و مخازن اکسيژن نيز آماده است.
وي گفت: از ابتداي شروع اپيدمي در شهرستان گيلانغرب از پنج هزار و ۷۸۲ نمونه اخذ شده، تست يک هزار و ۵۴۳  نفر مثبت بوده و ۶۷ نفر نيز فوت شده اند.
گيلانغرب در غرب کرمانشاه بيش از ۷۲هزار تن جمعيت دارد.

آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today