ايرنا/ مديرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداري قزوين گفت: ۱۳ معبر و سه ساختمان اداري در استان قزوين با هدف ترويج فرهنگ ايثار و شهادت به نام شهداي زن مزين شده است.

صديقه ربيعي مديرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداري قزوين اظهار کرد: از اين تعداد نامگذاري‌ها ۱۲ کوچه و ميدان و ۲ ساختمان اداري متعلق به شهرستان قزوين، يک کوچه در شهرستان تاکستان و يک مدرسه در شهرستان البرز به نام شهداي زن نامگذاري شده است.
وي تصرح کرد: شهيدان رقيه مرداني، افسر عباسي شهرستانکي، زهرا کلانتري يکتا، سلطنت خانم ياري بيگي، مرصع اسکندري، عذرابيگم باب، زهرا صادق زادگان، طاهره کبابيان، زهرا دادرسان، کبري وحيدي قزويني، رقيه رضايي و ليلا زنگنه برروي کوچه‌ها نامگذاري گرديد.
ربيعي همچنين از نامگذاري يک پژوهش سرا در قزوين به نام شهيده کبري وحيدي قزويني و يک ساختمان آموزش و پرورش به نام رقيه رضايي خبر داد و گفت: در شهرستان البرز نيز يک مدرسه به نام شهيده مريم شرف خواه نامگذاري شده است.
اين مسؤول با بيان اينکه نام و نشان شهداي زن در استان قزوين بايد درخشان‌تر از گذشته باشد، گفت: زنان همواره از ابتداي شکل گيري انقلاب اسلامي در طول تمامي مبارزات حضوري مستمر و چشمگير داشتند و حتي هنگام جنگ تحميلي نيز مجاهدت‌هاي فراواني از خود نشان دادند که امروز نامگذاري اسامي آنها در معابر کم‌ترين خدمتي است که مي‌توان در مقابل ايثار و از خودگذشتگي آنان انجام داد.
ربيعي خاطرنشان کرد: پررنگ کردن نام شهداي زن در استان قزوين تنها نبايد به معابر و ساختمان‌هاي اداري خلاصه شود و لازم است که تمامي ادارات و دستگاه‌هاي اجرايي نيز در حد توان خود از نامگذاري اين مجاهدان في سبيل‌الله در اقدامات اجرايي خويش استفاده کنند.

آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today