تسنیم/ استاندار کرمان گفت: کرونا در استان کرمان در حال افزایش است و محدودیت‌های کرونایی از شنبه هفته آینده در استان تشدید می‌شود.

علی زینی‌وند، استاندار کرمان با بیان اینکه به‌دلیل عادی انگاری کرونا در جامعه وارد پیک جدید این بیماری در استان شده‌ایم، اظهار کرد: سرعت پیک جدید کرونا بسیار بالا است و امروز سراسر کشور درگیر پیک جدید این بیماری هستند.
وی با اشاره به اینکه بیمارستان‌های استان در آمادگی کامل هستند، ادامه داد: از مردم درخواست داریم که رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی را انجام بدهند، چراکه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضعیت بدی را برای مردم ایجاد خواهد کرد.
استاندار کرمان با بیان اینکه محدودیت های کرونایی در استان آغاز شده و تعدادی از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز کرونایی هستند و این شرایط در حال گسترش است، گفت: محدودیت‌های کرونایی در استان تشدید می‌شود و از شنبه هفته آینده این محدودیت‌ها بیشتر خواهد شد.
زینی‌وند با تاکید بر اینکه تمام مکان‌های تجمعی در استان باید تعطیل شده و از هرگونه ازدحام جمعیت باید جلوگیری شود، افزود: حجم بیماران در بیمارستان‌ها افزایش پیدا کرده و چنانچه مردم همکاری نکنند روزهای سختی در پیش خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دوری از تجمعات و دورهمی‌ها باعث خواهد شد عزیزان خود را از دست داده و شاهد مرگ آنها باشیم، ادامه داد: کمیته امنیتی و انتظامی ستاد کرونا فعال شده و نیروی انتظامی استان طرح محدودیت هوشمند ترافیکی را اجرا می‌کند و بر اساس این طرح ورود و خروج به شهرهای نارنجی و قرمز با پلاک شخصی ممنوع است.
استاندار کرمان همچنین در بازدید از بیمارستان ثامن الحجج(ع) کرمان با بیان اینکه این بیمارستان یک مجموعه خیرساز است که در شهر کرمان ساخته شده و بسیار اهمیت دارد، تصریح کرد: بخش‌های مختلفی در این بیمارستان در نظر گرفته شده و ویژگی مهم آن کمک خیرین است.
وی با بیان اینکه این بیمارستان در حقیقت مکمل مراکز درمانی دولتی است که به اقشار آسیب‌پذیر جامعه کمک می‌کند، گفت: برای تکمیل و تجهیز این مرکز از ظرفیت‌های استان به‌ویژه بنگاه‌های اقتصادی فعال در استان استفاده خواهیم کرد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar