ايسنا/ فرماندار هشترود از افزايش ۱۲ برابري ابتلا به کرونا نسبت به ماه‌هاي گذشته در اين شهرستان خبر داد و گفت: متاسفانه افرادي که در ايام تعطيلات به هشترود سفر کردند، نه به خود و نه به ساير مردم و کادر بهداشت و درمان رحم نکرده و باعث ايجاد پيک چهارم کرونا شده‌اند.

امين امينيان، فرماندار هشترود خاطرنشان کرد: کل بيماران کرونايي هشترود امروز به ۱۷۴۳ مورد رسيده و روستاهاي علي آباد و دامناب، کانون‌هاي پر خطر کروناي انگليسي هستند. 
وي افزود: متاسفانه شهرداري هشترود در جلوگيري از ورود افراد به وادي رحمت‌ کوتاهي مي‌کند و باعث افزايش شيوع کرونا مي‌شود. 
فرماندار هشترود با بيان اين‌که در روستاي عمران کندي از توابع بخش نظرکهريز بيش از ۳۰ نفر به کرونا ابتلا شده است، اظهار کرد: افزايش بيماري در هشترود ناشي از برگزاري مراسمات عزا و عروسي و مسافرت‌ها است.
امينيان اضافه کرد: متاسفانه هشترود در وضعيت هشدار قرار دارد و چنانچه ما نتوانيم اين بيماري را کنترل کنيم با فاجعه روبرو خواهيم شد؛ از اين رو از تمامي هموطنان مي‌خواهيم تا با رعايت کردن پروتکل‌هاي بهداشتي در کاهش و ريشه کني اين بيماري کمک‌حال متوليان امر باشند.
وي ادامه داد: اعمال محدوديت‌ها بايد صددرصد شود تا شهرستان به حالت قبل از کرونا بازگردد. طرح شهيد سليماني نيز بايد در روستاهايي که کانون کرونا هستند، اجرايي شود. 
فرماندار هشترود خاطرنشان کرد: وادي رحمت‌ها در هشترود تعطيل هستند و هيچ کسي‌ نبايد در کفن و دفن فوتي به غير از وابستگان درجه يک، در اين اماکن حضور يابند.

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today