ایرنا/ رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز با بیان اینکه روزهای سخت در شهرستان همچنان ادامه دارد، گفت: ظرفیت بستری مبتلایان به ویروس کرونا در ۲ بیمارستان امام خمینی(ره) و شفا تکمیل شده است.

دکتر انور بهرامی، رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز اظهار کرد: اگر شرایط به این شکل باشد، مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و روند شیوع کرونا قطع نشود شرایط سخت‌تر و دشوارتر می‌شود.
وی افزود: شهرستان سقز از لحاظ کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و در روزهای آینده بیمارستان تامین اجتماعی هم برای بستری بیماران کرونا آماده می شود.
بهرامی با اشاره به اینکه بیشتر مبتلایان به کرونا در تجمع ها و طبیعت درگیر این بیماری شده‌اند، اضافه کرد: در پیک چهارم کرونا بیماران بدحالتر و درگیری زنان باردار و کودکان بیشتر شده است و هم اکنون چندین مادر باردار در بیمارستان ها بستری هستند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز یادآور شد: ظرفیت بیمارستان شفا از سه روز گذشته تکمیل شده است و اگر مردم رعایت نکنند قطعا این آمار مبتلایان به ویروس کرونا افزایش پیدا می‌کند.
وی، تجمع های خانوادگی و شب نشینی ها را یکی از کانون‌های اصلی مبتلا به کرونا برشمرد و گفت: از شهروندان می خواهیم به شدت تجمع ها و دورهمی‌های خانوادگی را کاهش دهند تا عامل اصلی کرونا نباشند و در تلاش برای قطع زنجیره آن باشند.
بهرامی با اشاره به اینکه هم اکنون ۶۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سقز بستری هستند، به شهروندان هشدار داد، مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از هرگونه تجمع های خانوادگی و مراسمات عروسی و عزا خودداری کنند تا به روزهای عادی چند روز قبل برگردیم.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online