ايرنا/ رئيس شبکه بهداشت و درمان سقز با بيان اينکه روزهاي سخت در شهرستان همچنان ادامه دارد، گفت: ظرفيت بستري مبتلايان به ويروس کرونا در ۲ بيمارستان امام خميني(ره) و شفا تکميل شده است.

دکتر انور بهرامي، رئيس شبکه بهداشت و درمان سقز اظهار کرد: اگر شرايط به اين شکل باشد، مردم دستورالعمل‌هاي بهداشتي را رعايت نکنند و روند شيوع کرونا قطع نشود شرايط سخت‌تر و دشوارتر مي‌شود.
وي افزود: شهرستان سقز از لحاظ کرونا در وضعيت قرمز قرار دارد و در روزهاي آينده بيمارستان تامين اجتماعي هم براي بستري بيماران کرونا آماده مي شود.
بهرامي با اشاره به اينکه بيشتر مبتلايان به کرونا در تجمع ها و طبيعت درگير اين بيماري شده‌اند، اضافه کرد: در پيک چهارم کرونا بيماران بدحالتر و درگيري زنان باردار و کودکان بيشتر شده است و هم اکنون چندين مادر باردار در بيمارستان ها بستري هستند.
رئيس شبکه بهداشت و درمان سقز يادآور شد: ظرفيت بيمارستان شفا از سه روز گذشته تکميل شده است و اگر مردم رعايت نکنند قطعا اين آمار مبتلايان به ويروس کرونا افزايش پيدا مي‌کند.
وي، تجمع هاي خانوادگي و شب نشيني ها را يکي از کانون‌هاي اصلي مبتلا به کرونا برشمرد و گفت: از شهروندان مي خواهيم به شدت تجمع ها و دورهمي‌هاي خانوادگي را کاهش دهند تا عامل اصلي کرونا نباشند و در تلاش براي قطع زنجيره آن باشند.
بهرامي با اشاره به اينکه هم اکنون ۶۱ بيمار مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي سقز بستري هستند، به شهروندان هشدار داد، مردم پروتکل هاي بهداشتي را رعايت کنند و از هرگونه تجمع هاي خانوادگي و مراسمات عروسي و عزا خودداري کنند تا به روزهاي عادي چند روز قبل برگرديم.

آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online