تسنیم/ دادیار حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان از توزیع ۲.۵ تن مرغ گرم و راه‌اندازی پارک سوار ویژه مردم حاشیه شهر زاهدان خبر داد.

ابوالفضل احمدزاده، دادیار حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بهره بردن همه شهروندان از امکانات و خدمات شهری جزو ابتدایی‌ترین مطالبات آنهاست که در این راستا دادستانی زاهدان به عنوان مدعی‌المعموم و در راستای احقاق حقوق عامه نگاه ویژه‌ای به مردم در نقاط حاشیه شهر دارد.
وی افزود: مردم نباید به بهانه اینکه در حاشیه شهر زندگی می‌کنند از خدمات شهری بی‌بهره بمانند که یکی از این موارد، عدم تردد اتوبوس خط واحد در منطقه "همت آباد" زاهدان بود که به دلیل برخی مشکلات چندین سال بود که خانواده‌ها برای تردد ناچار بودند کیلومترها پیاده‌روی کنند تا دسترسی به اتوبوس خط واحد برای آنها مهیا شود.
دادیار حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در همین راستا جلساتی با مسئولان مربوطه برگزار شد و با همکاری صورت گرفته با شهرداری زاهدان از روز گذشته شهروندان منطقه همت آباد زاهدان که جمعیت زیادی را در برمی گیرد امکان استفاده از اتوبوس خط واحد سازمان تاکسیرانی در محل زندگی‌شان برای آنها فراهم شد.
احمدزاده ادامه داد: مقرر شد تا در این مسیرها نیز ایستگاه‌هایی برای نشستن و انتظار شهروندان جانمایی شود و این عیدی به مردم داده شد که تا پایان ماه مبارک رمضان استفاده از اتوبوس‌های خط واحد برای کسانی که از این خط استفاده می‌کنند به صورت رایگان باشد.
وی تاکید کرد: همچنین از روز گذشته کار توزیع 2.5 تن مرغ گرم توقیفی در میان حاشیه‌نشینان زاهدانی آغاز شد تا دیگر نیازی نباشد که این خانواده‌ها برای تهیه مرغ مورد نیاز به مباشرین سایر مناطق مراجعه کنند و در نظر داریم تا یک محل توزیع ثابت برای تهیه اقلام اولیه و مایحتاج عمومی به قیمت تعاونی نیز تعیین شود که اقدامات آن در دست اجراست.
دادیار حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین یکی از نانوایی‌های این منطقه به دلیل تخلف و عرضه خارج از شبکه با تذکر و کسر سهمیه آرد توبیخ شد که همه این اقدامات به درخواست مردم بوده است.


آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today