ایرنا/ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: با هوشیاری ماموران حفاظت این اداره کل از تصرف غیرقانونی حدود ۱۴ هکتار از اراضی ملی این استان در نوروز امسال جلوگیری شد.

حامد فرضی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز اظهار کرد: پیشگیری از این تصرفات در قالب ۳۸ فقره عملیات انجام شده است.
وی افزود: دراین مدت ۲ هکتار از اراضی ملی با حکم قضایی در استان البرز رفع تصرف شد.
فرضی گفت: در اجرای ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره بردای از جنگل‌ها و مراتع در مجموع ۲ فقره تشکیل پرونده تخلف در مراجع قضایی برای بالغ بر یک هکتار و ۳۴۷ مترمربع از اراضی ملی در شهرستان ساوجبلاغ انجام شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز از دیگر اقدامات ماموران یگان حفاظت را جلوگیری از ورود دام غیرمجاز یا خارج از فصل چرا به مراتع دانست و افزود: در تعطیلات نوروزی از ورود چهار گله به تعداد ۲۲۷ راس  دام به مراتع شهرستان نظرآباد جلوگیری به عمل آمد.
وی جلوگیری از قاچاق و قطع درختان جنگلی را از دیگر اقدامات یگان حفاظت برشمرد و تصریح کرد: در این مدت یک فقره محموله قاچاق چوب در شهرستان طالقان به میزان ۱۰ تن چوب غیرمجاز کشف شد.
فرضی با اشاره به اینکه عرصه های منابع طبیعی جزو انفال و سرمایه های ملی محسوب می شوند، افزود: به منظور تدابیر اجرایی حفاظتی، طرح ویژه گشت و مراقبت از عرصه های ملی استان با رویکرد پیشگیرانه به مرحله اجرا درآمد و عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی با تمام امکانات و تجهیزات در این ایام به گشت زنی پرداخته و با هرگونه تعرض و تجاوز به عرصه‌های ملی برخورد قانونی داشتند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز از عموم مردم خواست تا با رعایت اصول حفظ و نگهداری منابع طبیعی، از آسیب رساندن به درختان، جنگل ها، مراتع و دیگر عناصر طبیعت و آلوده کردن محیط زیست خودداری کنند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday