فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 476 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی و ۸ بیمار جان باختند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 476 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شدند.
وی افزود: در حال حاضر 411 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رضاعی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: 182 بیمار در سنندج، 63 نفر در سقز،مریوان 16 نفر، قروه 26 نفر، بیجار 50 نفر، کامیاران 19 نفر، دیواندره 19 نفر، بانه 31 نفر و 5 بیمار کرونایی در دهگلان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: وضعیت 61 نفر بیمار مبتلا به کرونا وخیم در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
وی از مرگ 8 بیمار در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد و گفت: از زمان شیوع کرونا ویروس تا کنون یک ‌هزار و 133 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در کردستان جان باخته‌اند.
به گفته رضاعی، تا این لحظه 455 نفر در سنندج، 199 نفر در سقز، 76 نفر در قروه، 71 نفر در کامیاران، 92 نفر در بانه، 64 نفر در دیواندره، 51 نفر در بیجار، 104 نفر در مریوان، 18نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

 

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online