ایرنا/ فرماندار ویژه سبزوار گفت: با توجه به وضعیت بحرانی این شهرستان از نظر شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌های جدید از امروز(پنجشنبه) تا دو هفته اعمال می‌شود.

سیدمجتبی علوی مقدم، فرماندار ویژه سبزوار اظهار کرد: بر مبنای تصمیمات این ستاد محدودیت تردد وسایل نقلیه بین شهری با پلاک‌های بومی و غیربومی از امروز آغاز شده و خروج خودروهای بومی و ورود خودروهای غیربومی به سبزوار ممنوع است.
وی ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز فعالیت رده‌های شغلی ۲، سه و چهار ممنوع شده و برای پیشگیری از شیوع کرونا، توصیه‌های بهداشتی به سایر واحدهای صنفی سبزوار ابلاغ شده است و چنانچه واحدی تخلف کند با آن برخورد می‌شود.
فرماندار ویژه سبزوار گفت: همچنین برگزاری هرگونه تجمع، همایش، مراسم عزاداری و عروسی در تالارها، باغ تالارها و منازل مسکونی ممنوع است.
علوی مقدم با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مناطق روستایی افزود: دهیاران با هماهنگی بخشداران و نیروی انتظامی باید از برگزاری هرگونه تجمع شامل عروسی و عزاداری در روستاها جلوگیری کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز گفت: عدم توجه به هشدارها در زمینه رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی و سفرهای نوروزی این شهرستان را در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار داده است.
دکتر علیرضا مسلم افزود: تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان واسعی سبزوار نسبت به اوایل هفته جاری چهار برابر بیشتر شده است.
وی ادامه داد: هم اکنون ۶۵ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستان واسعی سبزوار پر شده که با تداوم این وضعیت طی روزهای آتی ظرفیت این بیمارستان تکمیل می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه ویروس جهش یافته سرعت سرایت بیشتری دارد گفت: در شرایطی که تعداد بیماران کرونایی بستری شده و مرگ‌ومیر آنها نسبت به روزهای اخیر افزایش یافته است تنها راه برون رفت از این بحران، رعایت بیشتر و دقیق محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar