ايرنا/ فرماندار ويژه سبزوار گفت: با توجه به وضعيت بحراني اين شهرستان از نظر شيوع ويروس کرونا، محدوديت‌هاي جديد از امروز(پنجشنبه) تا دو هفته اعمال مي‌شود.

سيدمجتبي علوي مقدم، فرماندار ويژه سبزوار اظهار کرد: بر مبناي تصميمات اين ستاد محدوديت تردد وسايل نقليه بين شهري با پلاک‌هاي بومي و غيربومي از امروز آغاز شده و خروج خودروهاي بومي و ورود خودروهاي غيربومي به سبزوار ممنوع است.
وي ادامه داد: همچنين بر اساس مصوبات ستاد ملي مقابله با کرونا در شهرستان‌هاي داراي وضعيت قرمز فعاليت رده‌هاي شغلي ۲، سه و چهار ممنوع شده و براي پيشگيري از شيوع کرونا، توصيه‌هاي بهداشتي به ساير واحدهاي صنفي سبزوار ابلاغ شده است و چنانچه واحدي تخلف کند با آن برخورد مي‌شود.
فرماندار ويژه سبزوار گفت: همچنين برگزاري هرگونه تجمع، همايش، مراسم عزاداري و عروسي در تالارها، باغ تالارها و منازل مسکوني ممنوع است.
علوي مقدم با اشاره به اهميت رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در مناطق روستايي افزود: دهياران با هماهنگي بخشداران و نيروي انتظامي بايد از برگزاري هرگونه تجمع شامل عروسي و عزاداري در روستاها جلوگيري کنند.
رييس دانشگاه علوم پزشکي سبزوار نيز گفت: عدم توجه به هشدارها در زمينه رعايت شيوه‌نامه هاي بهداشتي و سفرهاي نوروزي اين شهرستان را در وضعيت قرمز از نظر شيوع کرونا قرار داده است.
دکتر عليرضا مسلم افزود: تعداد بيماران کرونايي بستري شده در بيمارستان واسعي سبزوار نسبت به اوايل هفته جاري چهار برابر بيشتر شده است.
وي ادامه داد: هم اکنون ۶۵ درصد ظرفيت تخت‌هاي بيمارستان واسعي سبزوار پر شده که با تداوم اين وضعيت طي روزهاي آتي ظرفيت اين بيمارستان تکميل مي شود.
رييس دانشگاه علوم پزشکي سبزوار با بيان اينکه ويروس جهش يافته سرعت سرايت بيشتري دارد گفت: در شرايطي که تعداد بيماران کرونايي بستري شده و مرگ‌ومير آنها نسبت به روزهاي اخير افزايش يافته است تنها راه برون رفت از اين بحران، رعايت بيشتر و دقيق محدوديت‌ها و پروتکل‌هاي بهداشتي است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar