ایرنا/ رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست مرکزی گفت: هوای سه شهر صنعتی این استان(اراک، ساوه و شازند) روز یکشنبه برای دومین روز متوالی در شرایط ناسالم است.

علیرضا محرابیان، رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ٢٤ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز یکشنبه به ۱۰۸ و به صورت لحظه‌ای به ۱۱۳ رسید که بیانگر شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.
وی بیان کرد: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا در ساعت ۱۱ صبح امروز یکشنبه در شازند به ۱۵۳ رسیده که بیانگر وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها است.
رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: شاخص لحظه‌ای هوای ساوه نیز در این ساعت به ۱۸۷ رسیده که وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها را نشان می‌دهد.
محرابیان اظهار کرد: آلاینده مسئول در سه شهر صنعتی اراک، ساوه و شازند ذرات معلق ۲ و نیم میکرون است که به علت، وزش باد شدید و ایجاد گرد و غبار منطقه‌ای ایجاد شده است. 
وی توصیه کرد: انتظار است مردم و به‌ ویژه گروه‌های خاص از جمله کودکان، زنان باردار، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی از تردد در فضای باز بپرهیزند.
اراک، ساوه و شازند از ابتدای امسال تاکنون هشت روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند.
 
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today