ایرنا/ مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم حدود ۵۲۹ کیلومتر راه روستایی آسفالت شد که معادل ۲۶ درصد از مجموع راه‌های آسفالته روستایی در چهار دهه گذشته است.

سیدعبدالمجید نژادصفوی، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی اظهار کرد: با وجود شتاب گیری آسفالت راههای روستایی در خراسان شمالی، همچنان این استان از لحاظ میانگین برخورداری از راههای آسفالت در روستاها حدود ۱۰ درصد از میانگین کشوری عقب تر است.
وی اضافه کرد: هم اکنون دو هزار و ۱۷ کیلومتر از راههای روستایی خراسان شمالی زیر پوشش آسفالت قرار دارد که معادل ۴۳ درصد از راه‌های روستایی این استان را شامل می شود و برای رسیدن به میانگین کشوری حداقل باید ۵۰۰ کیلومتر راه جدید آسفالت شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی میزان اعتبار اختصاصی برای آسفالت راه‌های روستایی را در دولت یازدهم و دوازدهم حدود یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و خاطرنشان کرد : برای رسیدن به شاخص راه‌های آسفالته روستایی حداقل با نرخ فعلی حدود دو هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
نژاد صفوی حجم راههای روستایی خراسان شمالی را چهار هزار و ۶۵۲ کیلومتر اعلام کرد که ۲ هزار و ۱۷ کیلومتر راه آن زیر پوشش آسفالت قرار دارد.
به گفته وی هم اکنون ۸۳ درصد از جمعیت این استان از راه‌های مناسب به خصوص آسفالته برخوردار هستند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today