ایرنا/ مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر با بیان اینکه شمار بیماران کرونایی بستری به سرعت در حال افزایش است، گفت: ظرفیت تخت‌های بیمارستانی بخش ویژه کرونا در ۲ بیمارستان امام حسین(ع) و تامین اجتماعی تکمیل شده است.

محسن ترکاشوند، مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر با اشاره به موج گسترده و خطرناک پیک چهارم شیوع کرونا، اظهار کرد: در سه هفته نخست فروردین امسال روند شیوع ویروس کرونا در این شهرستان به دلیل دید و بازدیدهای نوروزی، دورهمی‌های خانوادگی، ورود مسافران نوروزی و برگزاری آیین های عروسی و عزا صعودی شده است.
وی اظهار داشت: در هفته نخست فروردین کل مراجعه افراد مشکوک به کرونا برای گرفتن تست در این شهرستان، ۲۷۶ نفر بود که تست ۱۰۰ نفر از این تعداد مثبت شد، در حالی‌که در هفته دوم ۶۱۹ مراجعه کننده مشکوک به کرونا داشتیم و تعداد تست‌های مثبت از ۱۰۰ مورد به ۳۰۰ مورد رسید.
مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر ادامه داد: این در حالی است که در هفته سوم فروردین تعداد مراجعان از ۶۱۹ نفر به یک‌هزار و ۳۲۰ نفر یعنی بیش از ۲ برابر رسید و از این تعداد، تست ۷۴۶ نفر از افراد مثبت شد و هم اکنون روند ابتلا و بستری بیماران شیب تندی به خود گرفته است.
ترکاشوند درباره روند صعودی تعداد بیماران بستری نیز بیان کرد: در هفته نخست فروردین تعداد افراد بستری در بخش‌های ویژه کرونا در بیمارستان‌های ملایر ۵۰ نفر بود که در هفته دوم به ۷۰ نفر و در هفته سوم تا روز جمعه گذشته به ۱۷۸ نفر رسید و رشدی بیش از ۲ برابر در تعداد بستری‌ها داریم.
وی تاکید کرد: با روندی که هم اکنون در زمینه تعداد مبتلایان و بیماران بستری در حال طی شدن است، دور از انتظار نیست که در هفته چهارم وضعیت از شرایط کنونی وخیم‌تر شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر ادامه داد: بر اساس تجهیزات و امکانات موجود، تعداد ۱۰۰ تخت در بیمارستان دکتر غرضی و ۱۲۰ تخت در بیمارستان امام حسین(ع) برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده که اکنون این ظرفیت تکمیل شده و حدود ۵۰ تخت در بیمارستان مهر برای بخش کرونا تجهیز شده است.
ترکاشوند با بیان اینکه حدود ۷۰ تخت در بیمارستان امام حسین(ع) علاوه بر بخش کرونایی زیر بار بیماران غیرکرونایی و اورژانس رفته است، گفت: از ۹۰ تخت بیمارستان مهر ملایر حدود ۵۰ تخت بیمارستانی شامل ۲ بخش برای بیماران کرونایی اختصاص داده شد که در حال حاضر ۲۰ تخت آن پر شده است.
ترکاشوند خطاب به شهروندان تاکید کرد: حداقل تا ۲ هفته آینده نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای محدودیت‌های کرونا حساسیت بالایی داشته باشند تا به یک ثبات نسبی برسیم.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today