فارس/ رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری یاسوج با اشاره به اینکه نرخ جدید کرایه تاکسی شهر یاسوج هنوز ابلاغ نشده گفت: هرگونه افزایش کرایه تاکسی تخلف است.

ضرغام خلقی‌پور، رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری یاسوج در خصوص افزایش کرایه تاکسی برخی مسیرهای شهر یاسوج گفت: طبق معمول هر سال کرایه تاکسی باید افزایش داده شود که در سراسر کشور این کار انجام شده،افزایش‌ کرایه را تعرفه و به شورای شهر اعلام کردیم اما هنوز مصوب نشده است.
وی هر‌گونه افزایش کرایه تاکسی را خودسرانه دانست و عنوان کرد: افزایش کرایه‌ها که در برخی مسیرها گزارش شده تخلف است، حتی چندین نوبت با متخلفین برخورد شده است.
رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری یاسوج با اشاره به اضافه شدن اتوبوس به سیستم حمل و نقل شهر یاسوج افزود: اتوبوس به مسیرها اضافه کردیم و هفته‌های اول رایگان کار کردند اما متاسفانه مردم چون به تاکسی عادت کردند استقبالی نمی‌کنند به همین دلیل هم رانندگان تاکسی هم خودسرانه کرایه‌ها را افزایش می‌دهند.
خلقی‌پور با بیان اینکه برخی اقشار ضعیف در حاشیه شهر یاسوج ساکن هستند و ما رعایت حال این افراد را داریم گفت: کرایه تاکسی در یاسوج چندان بالا نیست اما همین کرایه پایین برای اقشار ضعیف هم سنگین است از طرفی برخی مسیرها تاکسی زرد وجود ندارد و برای رفع مشکل بیکاری و امرار و معاش افراد تاکسی موقت گذاشته‌ایم تا عده‌ای مشغول به کار شوند، نمی‌شود ما برای این رانندگان تامین معاش کنیم اما کرایه اضافه از مردم بگیرند.
وی با اشاره به کرایه پایین اتوبوس، مینی بوس و ون‌ها گفت: یکی از دلایل عدم استقبال مردم از اتوبوس عدم همراهی و همکاری اصحاب رسانه است، رسانه‌ها همواره گزارشاتی در خصوص نبود خطوط اتوبوسرانی شهر یاسوج داشته و از ما انتقاد می‌کردند اما حالا که اتوبوس وارد سیستم شده همکاری نمی‌کنند، حتی صدا و سیمای مرکز استان مراسم افتتاح را پخش نکرد که مردم در جریان قرار بگیرند.
رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری یاسوج بیان کرد: رسانه‌ها به کمک سازمان تاکسیرانی بیایند و مسیرها و ایستگاه‌هایی که دارای اتوبوس هستند را به اطلاع مردم برسانند حیف است خطوط اتوبوسرانی در مرکز کهگیلویه و بویراحمد که حدود یک دهه تعطیل بود باز هم تعطیل باشد.
خلقی‌پور بیان کرد: استقبال مردم از خطوط اتوبوسرانی به نفع خود آنها و مایه دلگرمی ما در سازمان اتوبوسرانی است، اگر استقبال خوب باشد خطوط بیشتری را وارد سیستم می‌کنیم اما متاسفانه می‌بینیم از همین تعداد  ۱۰_۱۲ عدد اتوبوسی که وارد خط شده استقبالی نمی‌شود.
وی بیان کرد: اتوبوس در روز باید ۸۰۰ نفر را جابه‌جا کند اما تعداد مسافران به ۱۵_۱۶ نفر هم نمی‌رسد، رسانه به کمک بیایند و با اطلاع‌رسانی ایستگاه‌های اتوبوس زمینه استقبال مردم را فراهم کنند.
رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری یاسوج با تاکید مجدد بر استفاده مردم از خطوط اتوبوسرانی خاطرنشان کرد: افزایش کرایه تاکسی خودسرانه است و برخی رانندگان از ما جلوتر حرکت می‌کنند شورای شهر هنوز تعرفه افزایش کرایه تاکسی را به ما اعلام نکرده است، ضمن اینکه به مردم توصیه می‌کنیم از اتوبوس استفاده کنند تا قیمت تاکسی‌ها هم اصلاح شود.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today