صدا و سیما/ مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از معرفی شرکت نفت و گاز مارون به مراجع قضایی به دلیل تخلیه آلودگی نفتی در یکی از انهار کشاورزی در بخش غیزانیه اهواز خبر داد.

محمدجواد اشرفی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در این باره گفت: شکایت علیه شرکت نفت و گاز مارون به دلیل تخلیه آلودگی نفتی در یکی از انهار کشاورزی در بخش غیزانیه اهواز به دادستانی تحویل داده شده است. 
وی بیان کرد: پسماند‌های غیرمجاز نفیی شرکت نفت و گاز مارون در اطراف محیط زیست و در یکی از انهاری بوده که کشاورزان بخش غیزانیه از آب آن استفاده می‌کردند.
اشرفی درخصوص جوابیه این شرکت مبنی بر اینکه تخلیه پسماند توسط پیمانکار صورت گرفته، اظهار کرد: تخلیه پسماند غیرمجاز نفتی توسط پیمانکار شرکت مارون، نافی مسئولیت نیست و پیمانکار نیروی این شرکت به شمار می‌آید و این اتفاق از سوی آن‌ها صورت گرفته است.
این مقام مسئول با بیان اینکه شرکت نفت و گاز مارون در زمینه تخلیه پسماند غیرمجاز تخلف کرده است، ادامه داد: این نوع پسماند باید در سامانه جامع محیط انسانی ثبت و اجازه ورود به مبدا و مقصد آن نیز ثبت شود که این تخلف اصلی شرکت مارون بوده است.
روز گذشته اهالی یکی از روستا‌های بخش غیزانیه با انتشار ویدیویی از تخلیه مواد نفتی خواستار پیگیری مسئولان شده بودند. محل تخلیه آلودگی نفتی یک حفره، در نهر کوپال و در نزدیکی روستای نزهه در بخش غیزانیه عنوان شده که محل استفاده کشاورزی و دام‌های منطقه است. روستاییان گفته‌اند که رد آلودگی را دنبال کرده و به شرکت نفتی مارون یک رسیده‌اند.

 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today