پایگاه خبری پلیس/ رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری اعضای باند سارقان منازل که اقدام به سرقت گاو صندوق، طلا و جواهر به ارزش 60 میلیارد ریال در مناطق مختلف کرج کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت گاو صندوق، طلا و جواهر از منازل مسکونی در مناطقی از شاهین ویلا، حصارک و دهقان ویلا با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی استان البرز وارد عمل شده و در بررسی محل سرقت ها و تحقیقات محلی صورت گرفته به سرنخ هایی از سارقان دست یافتند.
وی افزود: با تحقیقات شبانه روزی کارآگاهان یکی از متهمان پرونده شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد.
رئیس پلیس آگاهی استان البرز تصریح کرد: متهم در تحقیقات پلیسی ابتدا منکر سرقت شد اما در مواجهه با مدارک و مستندات موجود اعتراف کرد که سرقت ها را با نقشه قبلی توسط همدستش که از سارقان سابقه دار و حرفه ای بوده و دارای سوابق متعدد در زمینه سرقت منزل و اماکن است طراحی کرده و با مشارکت فرد دیگری با استفاده از خودروی پژو پارس اقدام به 20 فقره سرقت گاو صندوق و طلا از منزل و انتقال گاو صندوق ها به مخفیگاهشان کرده اند.
سرهنگ نادربیگی عنوان کرد: در تحقیقات پلیسی محرز شد که همدستان نامبرده به یکی از روستاهای دور افتاده غرب کشور متواری شده و قصد فرار از مرز را دارند که کارآگاهان با دریافت نیابت قضائی به محل مورد نظر اعزام و با رعایت ملاحظات حفاظتی و تدابیر امنیتی متهمان را در داخل مخفیگاهشان دستگیر کردند و از آن ها یک دستگاه خودرو سمند و جک که پلاک‌های آن مخدوش شده بود به همراه دیلم، گاوصندوق و قیچی آهن بر کشف شد.
وی بیان کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی استان البرز ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر سرقت گاو صندوق و طلا اقرار کردند که اموال مسروقه را به 2 مالخر که دارای سابقه کیفری در زمینه خرید اموال مسروقه هستند فروخته اند که هر دو مالخر نیز شناسایی و در عملیات های جداگانه دستگیر شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که ارزش اموال سرقتی بر اساس نظر کارشناسان 60 میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: هر 5 سارق و مالخر دستگیر شده که دارای سوابق متعدد کیفری هستند با قرار مناسب روانه زندان شدند و تمامی مال باختگان این پرونده شناسایی و مراحل بازگرداندن اموال آنها در دست اقدام است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday