مهر/ رئیس سازمان صمت مرکزی با اشاره به تجمع شب گذشته مقابل یکی از مراکز توزیع روغن در اراک، گفت: توزیع روغن نیمه جامد متوقف شده و سهمیه اراک بین شهرستانهای دیگر استان توزیع می‌شود.

سعید جعفری کرهرودی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به تجمع شب گذشته مردم در یکی از شعب فروشگاه‌های افق کوروش در اراک، اظهار کرد: دلیل این تجمع توزیع روغن نیمه جامد برای اولین بار بود که این روغن تولید شرکت‌های وابسته به خود فروشگاه است.
رئیس سازمان صمت استان مرکزی گفت: فروشگاه افق کوروش ۳۶ شعبه در استان مرکزی دارد که ۱۲ شعبه آن در شهر اراک فعال است، با توجه به عدم توزیع روغن نیمه جامد و تجمع شب گذشته جلوی درب یکی از شعب این فروشگاه، قرار بر این شد روغن نیمه جامد فعلاً در شعب افق کوروش در اراک توزیع نشود و سهمیه اراک نیز نیز در سایر شهرستان استان توزیع شود.
جعفری با اشاره به ارسال نامه از سوی دبیر ستاد تنظیم بازار کشور به استان با محوریت اقلام مربوط به ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: علاوه بر مواردی که در این نامه بیان شده است یکی از موارد مربوط به بحث خرما است که محوریت آن با انجمن خرمای ایران است که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان موظف بود به این انجمن مباشر معرفی کند که ما اتحادیه تعاون روستایی استان را به این انجمن برای خرید ۲۰ تن خرما در ماه مبارک رمضان معرفی کردیم.
قیمت زولبیا و بامیه ۱۱.۵۰۰ تومان اعلام شد
وی ادامه داد: یکی دیگر از محورهای نامه بحث زولبیا و بامیه است که نرخ هر کیلو از آن را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کردند و تاکید شده که استان‌ها شکر مورد نیاز را در اختیار این صنوف قرار دهند.
رئیس سازمان صمت استان مرکزی با اشاره به ارسال نرخ نامه صنف زولبیا بامیه و حلیم فروشی‌های به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، گفت: قیمت‌های این نرخ نامه خیلی نامتعارف بود و قرار شد در کمیته تخصصی این نرخ نامه بررسی و مورد نظر کارشناسی قرار گیرد.
 
  
  
 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today