ایسنا/ طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۹۵ مورد مثبت سرپایی کرونا در استان زنجان شناسایی و به ثبت رسید.

طبق آخرین آمار امروز ۲۴ فروردین ‌ماه بیماری کرونا در استان زنجان، با آغاز پیک چهارم بیماری در استان و افزایش شدید بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا، شهروندان زنجانی باید برای حفظ سلامت خود و عزیزان‌شان از ماسک استفاده کنند و از شرکت در تجمعات بپرهیزند.
در حال حاضر ۷۷۰۵۹۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که طی ۲۴ ساعت گذشته نیز موارد مثبت بستری کرونا در بیمارستان‌های استان زنجان ۴۸ مورد بوده است.
طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۹۵ مورد مثبت سرپایی شناسایی شده است و از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا تاکنون ۵۵ هزار و ۹۲۸ مورد مثبت سرپایی بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.
از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون، بستری تجمعی بیماران مبتلا به کرونا در استان ۲۲ هزار و ۳۰۱ مورد و موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این بازه زمانی ۷۵۶۰ مورد بوده است.
همچنین مجموع موارد مثبت ترخیص‌یافته ۶۱۲۲ هزار مورد بوده و همه موارد مثبت کرونا بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون ۶۳هزار و ۴۸۸ مورد بوده است.
متاسفانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، مجموع بیماران مبتلا به کرونای فوت شده در استان به ۱۲۳۴ نفر رسیده که تعداد بیماران فوت شده طی ۲۴ ساعت گذشته در استان زنجان نیز ۴ نفر بوده است.
طبق اعلام رنگ‌بندی شهرستان‌های استان زنجان توسط وزارت بهداشت در اپلیکیشن ماسک، اکنون شهرستان‌های زنجان، ابهر، خدابنده و خرم‌دره در وضعیت قرمز، شهرستان‌های طارم، ماه‌نشان و سلطانیه در وضعیت نارنجی و شهرستان ایجرود در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.
 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today