فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 530 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شدند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 530 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شدند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 520 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان 267 نفر در سنندج، 84 نفر در سقز، 11 نفر در مریوان، 41 نفر در قروه، 43 نفر در بیجار، 24 نفر در کامیاران، 16 نفر در دیواندره و 34 بیمار کرونایی در بانه بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: وضعیت 68 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
رضاعی از مرگ 7 بیمار در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد و گفت: آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون یک‌هزار و  155 نفر بوده است.
به گفته وی، از زمان شیوع کرونا ویروس تا کنون 461 نفر در سنندج، 205 نفر در سقز، 78 نفر در قروه، 72 نفر در کامیاران، 93 نفر در بانه، 67 نفر در دیواندره، 53 نفر در بیجار، 104 نفر در مریوان، 19نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online