باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس آگاهی استان همدان از شناسایی سارقان غیربومی با شگرد آزمایش کرونا تحت عنوان کارکنان بهداشت در همدان و دستگیری یکی از آن‌ها خبر داد.

سرهنگ علی اسدبیگی، رئیس پلیس آگاهی استان همدان در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت از منزل یک پیرمرد در شهرستان همدان، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
او افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد سارقان در یک گروه چهار نفره، سه نفر مرد و یک نفر خانم با یک دستگاه خودرو پژو پارس سرقتی وارد شهر همدان شده و با انتخاب سوژه موردنظر خود که پیرمردی مسن بوده وارد منزل شده، خود را از کارکنان وزارت بهداشت معرفی کرده و جهت انجام آزمایش کرونا به صورت رایگان از افراد سالخورده اقدام می کنند.
سرهنگ اسدبیگی بیان کرد: سارقان با سوار کردن مالباخته و مراجعت به منزل وی با سرگرم کردن مالباخته که پیرمرد و پیرزنی بوده اقدام به سرقت چهار عدد فرش دستبافت یک متری و تعداد ۶عدد النگوی پیرزن می کنند و بلافاصله از همدان متواری می شوند. با توجه به حساسیت موضوع و ایجاد جو ناامنی در منطقه فوق، شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان مبارزه با سرقت قرار گرفت.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: در تحقیقات صورت گرفته، مشخصات خودرو و متهمان به دست آمد و مشخص شد این گروه یک ماه قبل نیز در شهر همدان اقدام به چندین سرقت کرده و بلافاصله متواری شده اند، تا اینکه با اقدامات خاص پلیسی معلوم شد خودرو مورد نظر در شهرستان بروجرد تصادف کرده و خودرو دچار نقص فنی شده است و سرنشینان با اموال مسروقه متواری شده اند.
سرهنگ اسدبیگی با اعلام این که راننده خودرو در یک عملیات پیچیده دستگیر و به پلیس آگاهی همدان منتقل شد، افزود: متهم در بازجویی های پلیسی به ۴ فقره سرقت اعتراف کرد.
این مقام انتظامی بیان کرد: با تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که نامبرده به همراه همدستان خود در استان های قم، سمنان و خراسان رضوی ،نیز مرتکب سرقت های متعددی با این شیوه و شگرد شده اند که هماهنگی لازم با پلیس آگاهی این استان ها جهت دستگیری دیگر سارقان به عمل آمد.

 
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today