ایرنا/ رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان تبریز گفت: هر گونه حمل و نقل زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان از مکان‌های غیر به داخل قنادی‌ها تخلف است و با متخلفان برخورد می‌شود.

یوسف عبدالله زاده، رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان تبریز  اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان و افزایش تولید و عرضه زولبیا و بامیه، عرضه این محصول در خارج از مغازه ها و کارگاه ها ممنوع بوده و با حمل و نقل آن به قنادی ها نیز برخورد شده و متخلفان جریمه می شوند.
وی از شهروندان تبریزی درخواست کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف و گران فروشی، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ و ۳۵۲۳۹۶۹۵ به اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان اطلاع دهند.
عبدالله زاده قیمت عرضه هر کیلوگرم  زولبیا و بامیه درجه یک در قنادی های تبریز و حومه را ۴۰ هزار تومان و درجه دو را ۳۵ هزار تومان تا پایان ماه رمضان اعلام و اضافه کرد: قیمت هر کیلوگرم بامیه تنوری یا هندی و نان شیرینی رمضان نیز ۴۵ هزار تومان است.
وی علت افزایش قیمت شیرینی های مخصوص رمضان را کمبود و افزایش قیمت مواد اولیه بیان کرد و ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی کشور و استان تمام تولیدات صنف قنادان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی تهیه و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.
رئیس اتحادیه قنادان تبریز تعداد واحدهای فعال این صنف را یک هزار و ۲۰۰ واحد اعلام کرد.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today