برنا/ آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان چهارمحال و بختیاری تا 24 فروردین ماه اعلام شد .
 
دکتر شیرانی، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار جدید بیماری کرونا در استان در بیست و چهارمین روز از فروردین ماه سال ۱۴۰۰ را به شرح زیر عنوان کرد:
طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۴۸۲ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۸۰ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز  بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.
هم اکنون ۴۸۳ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳۸۴ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.
متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری  ۸۴۵ نفر است.
هم اکنون ۵۵ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.
نکته حائز اهمیت در استفاده از ماسک، استفاده صحیح و رعایت اصول استفاده از آن می باشد که بارها در کلیپ های آموزشی به آن اشاره شده است.
یکی از ساده ترین، عملی ترین و موثرترین راه مقابله کرونا استفاده همگانی از ماسک است و نوع آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد. 
همچنان توجه به سه نکته رعایت بهداشت دست ها، تنفس و رعایت فاصله اجتماعی موثر ترین راه مقابله با بیماری کووید_۱۹ محسوب می شود.
با توجه به ضرورت استفاده از ماسک، زدن ماسک نشانه شخصیت، اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری و عدم استفاده از آن نشانه عدم پایبندی به تعهدات اجتماعی است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday