ایرنا/ فرماندار خلخال گفت: شمار مبتلایان کرونای بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان در هفته جاری دو برابر نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

فریدون بابایی، فرماندار خلخال در این خصوص تشریح کرد: در حال حاضر ۴۷ مبتلا به کرونا در این بیمارستان بستری هستند که ۱۷ نفر از این تعداد در ۲۴ ساعت گذشته به جمع بیماران بستری اضافه شده‌اند.
وی اظهار کرد: حرکت نمودار مبتلایان کرونا در خلخال به صورت ستون افقی و در حال بالا رفتن بوده و در صورت ادامه چنین وضعیت بحرانی و با توجه به محدودیت جا و تعداد اندک تخت‌های باقیمانده ناچار به برپایی بیمارستان صحرایی در سالن‌های ورزشی کارگران و ساختمان سمای دانشگاه آزاد اسلامی خواهیم شد.
رئیس ستاد قرارگاه فرماندهی مقابله با کرونا خلخال بیان کرد: علاوه بر افزایش دو برابری مبتلایان کرونایی بستری در بیمارستان، شمار مبتلایان قرنطینه در منزل نیز بصورت غیر منتظره‌ای افزایش یافته و هم اکنون به ۵۱۱ نفر رسیده که تعداد ۱۲۸ نفر از این افراد در ۲۴ ساعت گذشته به جمع کرونایی‌های قرنطینه در منزل اضافه شده‌اند.
فرماندار خلخال اظهار کرد: بر اساس ارزیابی صورت گرفته از بازار خلخال در روز اول اعمال محدودیت‌های جدید ۸۵ درصد کسبه محدودیت‌ها را رعایت کردند ولی انتظار از کسبه این شهرستان رعایت ۱۰۰ درصدی محدودیت‌ها و پرهیز از انجام هرگونه فعالیت اقتصادی تا زمان عادی شدن شرایط کرونا در جامعه است.
بابایی بیان کرد: از مردم  این شهرستان درخواست می‌شود تا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، پرهیز ازبرگزاری هرگونه مراسم جمعی، عدم حضور در تجمعات و مراکز شلوغ و پرهیز از سفرهای  غیرضروری کمک‌حال مسئولان باشند.
در این جلسه رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال نیز گفت: با توجه به پیش‌بینی افزایش شمار مبتلایان به کرونا در حال حاضر در تلاش برای فراهم کردن ظرفیت پذیرش  مبتلایان در تنها بیمارستان این شهرستان و آماده سازی ۲۰ تخت جدید هستیم.
محمد مهرتک گفت: با هدف پذیرش و بستری مبتلایان کرونایی بیش از حداکثر ظرفیت بیمارستان امام خلخال بیمارستان صحرایی شهر خلخال نیز با ۵۰ تخت آماده شده و در صورت نیاز برای بستری و درمان بیماران جدید کووید۱۹ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی اظهار کرد: در صورت خروج بیماران از قرنطینه خانگی و همچنین ورود خودروهای شخصی حامل میهمانان از سمت راه‌های منتهی به استان گیلان بحران کرونا در خلخال شدیدتر و کنترل آن نیز بسیار سختر خواهد شد.

 
 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today