ايمنا/ رئيس اتحاديه پيتزا و ساندويچ فروشان اصفهان با اشاره به ضرر و زيان‌هاي ناشي از شيوع کرونا، گفت: در يکسال گذشته ۱۵۰ واحد صنفي پيتزا و ساندويچ فروش نتوانسته‌اند از پس پرداخت اجاره‌ها برآمده و مغازه‌هايشان را تعطيل کرده‌اند.

سيد مصطفي موسوي، رئيس اتحاديه پيتزا و ساندويچ فروشان اصفهان اظهار کرد: فعاليت صنف ما کاملاً تعطيل شده و کار ما به صفر رسيده است. به دليل کاهش زمان فعاليت، تعداد مشتري‌ها نيز کاهش قابل توجهي يافته است نمي‌توانيم از مشتريان در واحدهاي صنفي پذيرايي کرده و فقط به صورت بيرون بر خدمات‌رساني مي‌شود.
وي افزود: از روز ۲۴ فروردين ماه نيز بر اساس اعلام ستاد کرونا فقط تا ساعت ۹ شب مي‌توان فعاليت کرد.
رئيس اتحاديه پيتزا و ساندويچ فروشان اصفهان گفت: در يک سال گذشته ۱۵۰ واحد به طور کلي نتوانسته‌اند از پس پرداخت اجاره‌ها برآمده و مغازه‌هايشان را تعطيل کرده‌اند، در واقع در آمدي نداشتند که بتوانند اجاره بدهند.
موسوي افزود: قيمت مواد اوليه بيش از ۱۰۰ درصد افزايش يافته و به همان نسبت نيز قيمت محصولات افزايش يافت. کساني که مستأجر بودند، حتي همچنان نيز در حال تعطيلي هستند؛ اما آنهايي که صاحب مغازه هستند فعاليت خود را ادامه مي‌دهند.
رئيس اتحاديه پيتزا و ساندويچ‌فروشان اصفهان گفت: تا زماني که شيوع کرونا در کشور کنترل نشود نمي‌توان از اين ضرر و زيان‌ها جلوگيري کرد و بسياري از مردم از اين تعطيلي‌ها دچار ضرر و زيان‌هاي هنگفت خواهند شد.
موسوي افزود: ستاد ملي مقابله با کرونا اعلام کرد که اصناف فقط ۱۰ درصد در شيوع کرونا سهم دارند و تجمعات، گردهمايي‌ها و مسافرت‌ها در شيوع بيشتر کرونا نقش اصلي را ايفا کرده است.
وي با بيان اينکه در اين يک سال مورد پلمب به دليل تخلف رعايت نکردن نکات بهداشتي وجود نداشته است، گفت: در صنف ما پروتکل‌هاي بهداشتي کاملاً رعايت مي‌شود به محض آنکه ستاد مقابله با کرونا دستوري ابلاغ کند بلافاصله به اعضاي صنف ابلاغ شده و آنها نيز تا کنون کاملاً دستورالعمل‌ها را رعايت کرده‌اند.

 

آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today