صدا و سیما/ تعداد روز‌های گرد و غبار در اهواز، در پی کاهش بارندگی‌ها از ۴۶ روز در سال ۹۸ به ۵۸ روز در سال ۹۹ افزایش یافته است.

محمدجواد اشرفی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در این باره گفت: بر اساس گزارش ایستگاه‌های پایش هوای اهواز در سال ۹۹ از وضعیت گرد و غبار با اندازه ۱۰ میکرون (PM ۱۰) هوای این شهر ۱۹ روز در شرایط پاک و ۲۸۹ روز هوا در شرایط قابل قبول(سالم) بوده است. 
اشرفی افزود: در همین زمان هوای اهواز، ۵۲ روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس، چهار روز در شرایط ناسالم و ۲ روز در شرایط بسیار ناسالم بوده و در این سال شرایط خطرناک گرد و غبار نداشتیم.
وی با اشاره به روند افزایشی گرد و غبار نسبت به ۹۸، اضافه کرد: در سال ۹۸ اهواز، ۱۵ روز شرایط هوای پاک، ۳۰۴ روز هوای قابل قبول(سالم)، ۳۹ روز شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس، ۶ روز شرایط ناسالم و یک روز شرایط بسیار ناسالم را تجربه کرده است.
اشرفی توضیح داد: سال ۹۸ یک سال استثنایی از نظر بارش بود که باعث شد کانون‌های داخلی گرد و غبار تا حدودی کنترل شود و مواردی که رخ داده بیشتر ناشی از کانون‌های خارجی گرد و غبار بوده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان افزود: به طور کلی در ۲ سال گذشته به دلیل بارندگی، مدیریت آب در حوزه تالاب‌ها و برنامه‌های نهالکاری، تعداد روز‌های گرد و غباری اهواز به نسبت سال‌های ۹۵ و ۹۶، کاهش چشمگیری داشته که برای شهروندان نیز ملموس بوده است.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today